czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2903

OSK: nauka jazdy na motocyklu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSK Caputa" podaj

Artykuł sponsorowany:

Ośrodek Szkolenia Kierowców Caputa przy ul. Traugutta 11 w Czechowicach-Dziedzicach, w ślad za nowymi przepisami, wprowadził nowe zadania przygotowujące do egzaminów na prawa jazdy kategorii: AM, A1, A2 oraz A. OSK Caputa zakupił także motory Suzuki Gladius, z których korzystają ośrodki egzaminowania.

OSK Caputa
Suzuki Gladius w OSK Caputa


OSK Caputa


Nowe kategorie prawa jazdy na motocykle oraz quady to:

Kategoria AM - prawo jazdy uprawniające do prowadzenia motorowerów oraz pojazdów czterokołowych o masie bez obciążenia do 350 kg (większość quadów), prędkości maksymalnej do 45 km/godz. oraz silniku o pojemności skokowej do 50 cm3. Wymogiem jest ukończone 14 lat.

Cięższe quady będą wymagały posiadania prawa jazdy kategorii B1, ponieważ zaliczono je do "pojazdów samochodowych przeznaczonych do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza 550 kg".

Kategoria A1 - dozwolona od 16. roku życia. Upoważnia do prowadzenia motocykli o pojemności skokowej mniejszej, bądź równej 125 cm3, mocy do 15 KM i o stosunku mocy do masy nie przekraczającej 0,13 KM/kg oraz do prowadzenia motocykli trzykołowych o maksymalnej mocy 20,4 KM.

Kategoria A2 - nowo wprowadzona, dozwolona od 18. roku życia, pod warunkiem posiadania poprzedniej kategorii (A1) przez minimum 2 lata. Takie prawo jazdy umożliwia prowadzenie motocykli o mocy nieprzekraczającej 47,65 KM i stosunku mocy do masy nie większym niż 0,272 KM/kg.

Kategoria A - młody kierowca, tak samo, jak w poprzednim przypadku, będzie musiał najpierw zdobyć kategorię na mniejsze motocykle (A2) i posiadać ją najkrócej przez 2 lata. Oznacza to, że najpierw trzeba przejeździć łącznie 4 lata na słabszych maszynach klasy A1 i A2. Poza tym, minimalny wiek, niezbędny do prowadzenia motocykli bez ograniczeń, będzie wynosił 24 lata.

Ośrodek Szkolenia Kierowców Caputa to również profesjonalne przygotowanie przyszłych kierowców do egzaminów na prawa jazdy pozostałych kategorii. Nabycie umiejętności, które sprawdzą się nie tylko w tym jednym dniu, ale także w przyszłości.

Ośrodek Szkolenia Kierowców - Krzysztof Caputa

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Traugutta 11

tel. 032 2101010
tel. 032 2112474

OSK Caputa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSK Caputa" podaj