czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 maja 2013
  • wyświetleń: 4470

Wycieczka do ogrodu botanicznego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

13 maja uczniowie z Zespołu Szkół Silesia udali się na wycieczkę edukacyjną do Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Uczestniczyli w niej wychowankowie klasy 2 a LO pod opieką pani Sylwii Zagaty i pani Anny Bronowskiej.

Ogród Botaniczny, ZS Silesia, wycieczka
Uczniowie ZS Silesia w ogrodzie botanicznym w Krakowie · fot. ZS Silesia


Ogród Botaniczny, ZS Silesia, wycieczka
Ogród botaniczny w Krakowie · fot. ZS Silesia


W Ogrodzie Botanicznym UJ znajduje się około 5000 gatunków i odmian roślin z całego świata, w tym prawie 1000 gatunków drzew i krzewów i ponad 2000 gatunków i odmian roślin szklarniowych. Jest on wpisany do rejestru zabytków jako cenny obiekt przyrody, pomnik historii nauki, sztuki ogrodniczej i kultury.

Zajęcia były prowadzone z przewodnikiem, który zapoznał młodzież z historią ogrodu.Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie został założony w 1783 r., jest obecnie najstarszym ogrodem w Polsce. Od ponad dwustu lat odgrywa istotną rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata.

Uczniowie zostali zapoznani z kolekcją ogrodu i odwiedzili szklarnie. W Ogrodzie znajdują się trzy kompleksy szklarniowe. Najstarszą z zachowanych do dziś szklarni jest Victoria. Zapoznali się z różnorodnością roślin stref: tropikalnej i subtropikalnej. Uczniowie zachwyceni byli kaktusiarnią, w której zobaczyli ciekawe okazy wilczomleczów, agaw i dracen. Podczas spaceru po części parkowej ogrodu uczestnicy wycieczki obejrzeli ciekawe skupiska drzew, krzewów polskiego i obcego pochodzenia oraz wykonali zdjęcia najciekawszych gatunków roślin.

źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj