czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 czerwca 2013
  • 23 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4415

Węgiel z Silesii będzie wzbogacony

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

PG Silesia zawarła umowę na modernizację Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, która umożliwi dostarczanie frakcji miałowych wg specyfikacji dostarczonej przez klientów.

Umowa z firmą ALTA dotyczy budowy węzła wzbogacania miałów. Inwestycja ta związana jest z dostosowaniem produkcji do aktualnych potrzeb rynku. Oddanie do ruchu nowego węzła poszerzy ofertę PG SILESIA o wysokoenergetyczne miały oraz o paliwo w klasie 0-6 mm.

Zastosowana tu technologia uchodzi za jedną z najbardziej nowoczesnych. Potrafi ona dokładnie separować urobek surowy.

Linia cyklonowa ma dopełniać istniejące wzbogacanie węgla w systemie DISA. Nowy ciąg technologiczny będzie dodany "jako bypass" do istniejącego systemu DISA, wykorzystując technologię wzbogacania w cieczy ciężkiej, nie obciążając obiegu wodno - mułowego i dróg transportowych.

- Po zakończeniu tego etapu modernizacji Zakład Przeróbki Mechanicznej Węgla będziemy mogli produkować mieszanki o wymaganych przez odbiorców wartościach energetycznych. Również załadunek będzie dużo prostszy - z produkcji wprost do pociągów. Oprócz innowacyjności tej technologii, jej zaletą to jest to, że jest przyjazna środowisku naturalnemu. A aspekt środowiskowy jest dla nas bardzo ważny - powiedział Michal Heman, Prezes Zarządu PG SILESIA.

ab / czecho.pl, źródło: PG Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj