Wiadomości

  • 23 kwietnia 2024
  • 24 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 8532

Spotkanie dotyczące PG Silesia. Ocenili wpływ eksploatacji kopalni na powierzchnię terenu

W czwartek 18 kwietnia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, odbyło się trzynaste posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny wpływów eksploatacji górniczej Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia" Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach, na powierzchnię terenu, w granicach administracyjnych gmin: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Goczałkowice-Zdrój, Miedźna, Pszczyna i Wilamowice.

PG Silesia, kopalnia, szyby
PG Silesia · fot. mp / czecho.pl


Obrady prowadził zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach, Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia" Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz gmin Goczałkowice-Zdrój i Pszczyna, a także zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, burmistrz Wilamowic, a także wójt gminy Bestwina oraz wójt gminy Miedźna.

- Podczas posiedzenia omówiono zakres eksploatacji górniczej dokonanej w okresie IV kwartału 2023 roku i I kwartału 2024 roku, wraz z analizą wyników obserwacji geodezyjnych, deformacji terenu oraz pomiarów wielkości przyspieszeń drgań gruntu. Przedstawiono także zakres usuwania szkód spowodowanych ruchem zakładu górniczego - relacjonuje Wyższy Urząd Górniczy.

WUG dodał, że w trakcie obrad omówiono również zagadnienia dotyczące współpracy organów samorządowych
z kopalnią, prowadzącą eksploatację pod terenami gmin.

- Ponadto przekazano informacje na temat planowanego w II i III kwartale 2024 roku zakresu eksploatacji górniczej, wraz z prognozami jej wpływów oraz działań profilaktycznych - podsumował Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach.

mp / czecho.pl

źródło: Wyższy Urząd Górniczy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj