czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 października 2013
  • wyświetleń: 1735

ZS Silesia: e-learning w Rydze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W dniach 22-28 września Magdalena Wilewska z Zespołu Szkół Silesia uczestniczyła w szkoleniu pt. "Najbardziej efektywne narzędzia internetowe i metody e-learningu w nauczaniu" .

Szkolenia miało miejsce w stolicy Łotwy, Rydze i w całości poświęcone było tematyce nauczania na odległość z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych. Poszczególne sesje prowadzone były przez ekspertów w dziedzinie e-learningu. Poza wykładami i ćwiczeniami praktycznymi wszyscy uczestnicy szkolenia odbyli kilka wizyt
w szkołach i instytucjach, które zajmują się edukacją zdalną i osiągają wspaniałe wyniki

ZS Silesia: e-learning w Rydze · fot. ZS Silesia


w nauczaniu tymi właśnie metodami. Nauczanie na odległość wydaje się być coraz bardziej doceniane w wielu krajach. Pozwala ono dysponować własnym czasem w sposób bardziej elastyczny, umożliwia dopasowanie treści nauczania do poszczególnych potrzeb ucznia, stwarza szansę na podniesienie efektywności nauczania i uczenia się.

Ponadto, pobyt na Łotwie był wspaniałą okazją do poznania tamtejszej ludności, kultury, obyczajów i historii. Nieocenioną korzyścią było spotkanie ludzi, nauczycieli z innych krajów, których pasjonuje nauczanie w nowoczesny, interaktywny sposób oraz wymiana doświadczeń z nimi na gruncie zawodowym. Po raz kolejny, pobyt na szkoleniu w ramach akcji Comenius - Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej dostarczył wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń w nauczaniu oraz umożliwił nawiązanie międzynarodowych kontaktów. Wyjazd na szkolenie został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".

aka / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj