czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1667

ZS Silesia: wyjedź z Erasmusem!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Zespół Szkół "Silesia" otrzymał dofinansowanie na realizację praktyk i szkoleń zawodowych w latach 2015 i 2016 dla uczniów i nauczycieli w ramach nowego projektu programu Erasmus +. Znalazł się na piątej pozycji na liście rankingowej spośród 560 projektów w konkursie krajowym.

W ramach projektu 60 uczniów i 16 nauczycieli wszystkich profili zawodowych naszej szkoły odbędzie praktyki i szkolenia zawodowe w Hiszpanii, Portugalii i w Grecji.

Projekt jest symulacją współistnienia 3 spółek na rynku pracy. Spółka pierwsza reprezentuje branżę budowlaną, w skład której wchodzą uczniowie technikum budowlanego, mechanicznego i elektrycznego. Zadaniem spółki jest skonstruowanie domu samowystarczalnego energetycznie. Spółka budowlana zamawia kampanię marketingową w spółce, którą reprezentuje druga grupa uczestników projektu, uczniów technikum organizacji reklamy i informatycznego. Spółka branży reklamowej opracowuje i wdraża swój plan proekologicznej kampanii marketingowej domów samowystarczalnych energetycznie. Trzecią spółkę reprezentują nauczyciele kształcenia zawodowego, którzy wspomagają obie grupy uczniów w podejmowaniu wyzwań zawodowych, służą doradztwem i wsparciem dla obu spółek do bycia przedsiębiorczymi i konkurencyjnymi na rynku pracy w swoich branżach i zawodach, w charakterze zarówno pracowników jak i właścicieli własnych działalności gospodarczych.

Realizacja projektu jest niesamowitą okazją do zdobycia wyższych kwalifikacji zawodowych w kontekście międzynarodowym. Uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty ukończenia praktyk, ECVET, certyfikaty językowe oraz Europass Mobilność tj certyfikat potwierdzający kwalifikacje we wszystkich krajach UE. Planowany projekt będzie w 100% finansowany z programu Erasmus+, w związku z tym udział w praktykach i szkoleniach będzie bezpłatny dla wszystkich uczestników.

aka / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj