czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4434

Burmistrz nagradza, ale skromnie

Od 2012 roku Urząd Miejski wydał niespełna 30 tys. złotych na nagrody dla dwóch zastępców burmistrza Mariana Błachuta. Patrząc przez pryzmat innych miast, Czechowice-Dziedzice nie są w tym aspekcie zbyt hojne.

Pierwszy zastępca burmistrza - Maciej Kołoczek - otrzymał w ramach nagrody w latach 2012-2014 równe 14 tys. złotych. Drugi wiceburmistrz - Paweł Mrowiec - w analogicznym okresie czasu otrzymał niemalże taką samą kwotę - 13,9 tys. złotych.

błachut


Okazuje się, że nie są to zbyt wygórowane kwoty jeśli chodzi o nagrody dla wiceburmistrzów w naszym kraju. Dla przykładu burmistrz sąsiedniej Pszczyny przyznał w 2013 roku swoim dwóm zastępczyniom łączną kwotę nagród w wysokości 36,5 tys. złotych! W 2012 roku kwota była nieznacznie mniejsza.

Wypłata nagród pochodzi z funduszu premiowego. Każdorazowo o wysokości przyznanych nagród dla swoich zastępców decyduje burmistrz.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.