czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1298

Sukces ZS Silesia w Erasmus +

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Realizacja projektów europejskich jest elementem polityki Zespołu Szkół "Silesia" już od 2004 roku. W tym czasie ponad 200 uczniów Zespołu Szkół "Silesia" uczestniczyło w wymianach i stażach w ramach projektów Comenius i Leonardo da Vinci. Towarzyszyli im nauczyciele, którzy dokształcali się także na zagranicznych kursach.

Program Erasmus+ jest nowym programem europejskim, zajmującym od tego roku miejsce znanych nam dobrze Comeniusa i Leonardo da Vinci.
Tym większym sukcesem jest otrzymanie przez szkołę drugiego już w tym roku dofinansowania, tym razem na projekt mobilności kadry edukacyjnej.

Projekt "Nowoczesne metody nauczania - wykorzystanie technologii informacyjnej, metod dynamizujących i rozwijających umiejętności społeczne uczniów" znalazł się na liście 118 zatwierdzonych projektów spośród 521 wniosków. Ma on służyć rozwojowi nauczycieli tak, by mogli wzbogacać swój warsztat pracy zarówno o metody oparte na nowoczesnej technologii jak i metody aktywne służące rozwijaniu umiejętności społecznych uczniów, rozbudzaniu motywacji do nauki i zachęceniu ich do uczestnictwa w lekcjach.

W ramach projektu, dziewięcioro nauczycieli różnych przedmiotów z Zespołu Szkół "Silesia", weźmie udział w szkoleniach organizowanych w Dublinie. Projekt jest w całości finansowany z funduszy programu Erasmus+. Autorką projektu i osobą odpowiedzialną za jego realizację jest pani Magdalena Czarnecka.

Magdalena Czarnecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj