Wiadomości

  • 6 lipca 2014
  • wyświetleń: 1729

ZS Silesia: E-reklama w natarciu

Realizacja projektu "E-reklama w natarciu - marketing internetowy sposobem na wypromowanie siebie i innych na rynku pracy" w Zespole Szkół "Silesia" dobiega końca.

Projekt realizowany jest w ramach projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Szkoła otrzymała dofinansowanie na organizację dwóch staży w Kordobie w Hiszpanii dla 20 uczniów Technikum Organizacji Reklamy i Technikum Informatycznego.

Uczniowie odbyli 3 tygodniowe praktyki zawodowe w hiszpańskich firmach. Uczestnicy projektu zdobyli nowe doświadczenia, wyższe kwalifikacje zawodowe i doskonalili swoją wiedzę i umiejętności w zakresie m.in. tworzenia grafiki na potrzeby Internetu, animacji i filmu reklamowego. Ponadto w ramach projektu uczniowie wzięli udział w kursie języka hiszpańskiego oraz w programie kulturowym w Hiszpanii: odwiedzili ważne kulturowo miasta w regionie: Malagę, Granadę i Sewillę oraz uczestniczyli w ważnych wydarzeniach kulturowych miasta, np. pokaz flamenco z tańczącymi końmi.

Wszyscy uczestnicy trzymali certyfikaty potwierdzające nabycie nowych kwalifikacji co będzie stanowiło ogromny atut przy planowaniu kariery zawodowej po ukończeniu szkoły i poszukiwaniu zatrudnienia na rynku pracy w Polsce i za granicą. Obecnie trwają prace końcowe w projekcie, rozliczanie merytoryczne i finansowe projektu. Bieżące informacje dotyczące projektu śledzić można na stronie internetowej http://www.zssilesia.edu.pl/e-reklama

To już szósty realizowany projekt praktyk zawodowych w ZS "Silesia". Dzięki realizacji projektów praktyk zawodowych IVT, każdego roku na praktyki zawodowe do Hiszpanii wyjeżdża 20 uczniów techników o różnych profilach kształcenia Zespołu Szkół "Silesia". Zdobywają nowe doświadczenia i kwalifikacje zawodowe potwierdzone szeregiem certyfikatów w tym certyfikatem uznawanym w całej Unii Europejskiej, Europass Mobilność. Fakt ten jest ogromnym atutem dla uczniów przy ubieganiu się o pracę po skończeniu szkoły.

aka / czecho.pl

źródło: Zespół Szkół Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj