czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2014
  • wyświetleń: 2328

Wideorozmowy w ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W ostatnim tygodniu, grupy wyjeżdżające w przyszłym roku do Hiszpanii i do Portugalii, miały okazję zapoznać się z koordynatorami praktyk w krajach partnerskich. Każdy z uczestników odbył ok. 5 minutową video-rozmowę przez Skype, która była prowadzona na wzór rozmowy o pracę.

Reklama

Językiem roboczym był język angielski, choć padały również pytania w języku polskim. Każdy z uczestników po krótkiej autoprezentacji odpowiadał na pytania o dotychczasowe doświadczenie zawodowe, zainteresowania zawodowe i plany na przyszłość. Na pytanie o oczekiwania względem projektu i praktyk odpowiedzi były różne.

Chciałbym poszerzyć swoją praktyczną wiedzę i umiejętności i nauczyć się czegoś, co będę mógł wykorzystać w swojej pracy zawodowej albo co pomoże mi tę pracę zdobyć - mówi Mateusz.

Wideorozmowy z partnerami z Portugalii w ZS Silesia - 12.2014 · fot. ZS Silesia


Na pytania dotyczące świadomości różnic kulturowych uczestnicy śmiało odpowiadali, że są na nie przygotowani. - Dużo słyszałem o portugalskiej kuchni, chciałbym przekonać się na własnej skórze jak smakują dania mięsne, rybne i owoce morza - komentuje Łukasz.

A jak uczniowie poradzą sobie z bariera językową? Sandra twierdzi, iż - Nauczę się słówek z naszego słowniczka hiszpańskich zwrotów i wyrażeń zawodowych, które będą nam potrzebne podczas praktyk. Z kolei Szymon mówi, iż - Bariery są po to, żeby je pokonywać. Mam nadzieję, że staż pomoże mi ulepszyć moje praktyczne umiejętności językowe z języka angielskiego i nauczę się podstaw języka portugalskiego. To może być naprawdę ciekawe doświadczenie.

BM / czecho.pl
źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj