czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 stycznia 2015
  • wyświetleń: 1540

ZS Silesia w programie Erasmus +

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Z końcem roku Zespół Szkół Silesia po raz kolejny wziął udział w spotkaniu w ramach Akademii Erasmus+ z cyklu "Na ważny temat". Zostało ono zorganizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Spotkanie poświęcone było skutecznej promocji rezultatów projektów w programie Erasmus+. Program obejmował sesje dotyczące rozpowszechniania i wykorzystywania wyników projektów w programie Erasmus+, przykładów dobrych praktyk w zakresie promocji i wdrażania rezultatów projektów edukacyjnych.

Zespół Szkół Silesia, ZS Silesia
Zespół Szkół Silesia · fot. ZS Silesia


Główną częścią dnia były warsztaty odbywające się w następujących grupach tematycznych. Uczestnicy zastanawiali się między innymi nad tym, jak i dlaczego należy promować rezultaty projektów, jakich narzędzi promocyjnych używać, jak planować działania upowszechniające. Pod okiem specjalistów w dziedzinie promocji rezultatów wymienili się doświadczeniem. Szukali również odpowiedzi na pytanie jak sprawić, aby inni chcieli korzystać z rezultatów pracy w projekcie i jakie narzędzia wybrać, by skutecznie promować swoje sukcesy.

Efektem tej wspólnej pracy warsztatowej było wypracowanie kilku ciekawych pomysłów i strategii, które mają teraz znaleźć swoje odbicie w szkolnych projektach, obecnych i tych, które uczestnicy planują realizować w kolejnych latach.

O Programie

Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy: "Uczenie się przez całe życie" (oraz jego programy sektorowe - Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), akcję Jean Monnet, program "Młodzież w działaniu" oraz pięć innych programów (m.in. Erasmus Mundus i Tempus). Po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych Unii Europejskiej, wspierane będą również inicjatywy związane ze sportem. Realizacja programu zaplanowana jest na siedem lat, czyli do roku 2020.

Założenia

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.

aka / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół Silesia

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj