czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2015
  • 17 stycznia 2015
  • wyświetleń: 6836

Ranking szkół: jak wypadły nasze?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Po raz kolejny czasopismo "Perspektywy" ogłosiło ranking szkół ponadgimnazjalnych. Czechowickie liceum znalazło się poza czołową "500-tką",

Przy tworzeniu rankingu pod uwagę brano: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W skali kraju bezkonkurencyjne tym razem okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie.

Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie
Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie


Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie znalazło się poza ogólnopolską "500-tką", ale zostało sklasyfikowane w rankingu wojewódzkim na 68. miejscu. W województwie śląskim najlepsze okazało się bielskie V Liceum Ogólnokształcące.

Osobny ranking zorganizowano dla techników. W skali kraju wyróżniono 300 szkół tego typu. Nie znalazły się w nim niestety placówki z naszego miasta. Pojawiły się one w rankingu wojewódzkim, które wygrały katowickie Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe.

Technikum nr 1 w ZSTiL im. Stanisława Staszica zajęło 63. miejsce, a Technikum nr 2 w ZS "Silesia" sklasyfikowano na 85. pozycji.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj