czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 stycznia 2015
  • wyświetleń: 1307

"Silesia" wdraża system ECVET

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W projekcie "Aktywni w domach pasywnych" Erasmus+, jako jedna z niewielu obecnie szkół w Polsce, Zespół Szkół "Silesia" wdraża system ECVET.

ECVET to system akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym, który ma umożliwiać obywatelom państw europejskich łatwiejsze zdobywanie kwalifikacji (świadectw i dyplomów), a przez to wspierać mobilność zawodową oraz uczenie się przez całe życie. Podstawowe założenia ECVET zostały uwzględnione w reformie polskiego szkolnictwa zawodowego wdrażanej od 2012 roku.

Dzięki stosowaniu ECVET w szkolnym projekcie, uczestnicy zdobędą nowe umiejętności i kwalifikacje, które zostaną potwierdzone przez instytucje partnerskie oraz uznane w polskiej szkole. Każdy uczeń biorący udział w projekcie prócz certyfikatów praktyk, rekomendacji zagranicznych pracodawców, certyfikatu Europass Mobilność, uznawanego w całej UE, otrzyma również tzw. Suplement do Dyplomu, który wynika z wdrażanego w projekcie systemu ECVET.

Zdobywanie nowych doświadczeń i kwalifikacji zawodowych przez uczestników projektu stanowi sedno projektu "Aktywni w domach pasywnych" oraz wpisuje się w najważniejsze założenia programu Erasmus+. Szeroki pakiet certyfikatów, dyplomów i innych dokumentów potwierdzających nowe kwalifikacje nabyte podczas praktyk w Hiszpanii i Portugalii jest nieocenionym atutem dla każdego przyszłego absolwenta ZS "Silesia", z perspektywy potrzeb obecnego rynku pracy.

Więcej o ECVET: www.eksperciecvet.org.pl

aka / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj