czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 stycznia 2015
  • wyświetleń: 4781

Ratownicy w kopalni Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

W środę 28 stycznia na terenie PG Silesia odbędą się X Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Już od godziny 7:00 poszczególne jednostki ratownicze wykonywać będą zadania praktyczne na terenie czechowickiej kopalni.

Kopalnia, PG Silesia, z lotu ptaka, lotnicze
Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Jednostki medyczne wjadą na sygnale na teren PG Silesia , po czym ich członkowie zobowiązani będą do wykonania zadania praktycznego. Po ukończeniu zadania ich umiejętności zostaną ocenione przez sędziów. Zawody na terenie kopalni planowo mają zakończyć się o godzinie 16:00.

Do zawodów zgłosiło się 45 jednostek z Polski oraz 10 ekip zagranicznych (m. in. z Grecji, Ukrainy, Litwy i Niemiec). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojciech Saługa - Marszałek Województwa Śląskiego, Piotr Litwa - Wojewoda Śląski oraz Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek.

Bielskie Pogotowie Ratunkowe oraz Powiat Bielski już od kilku lat wspólnie organizują mistrzostwa w ratownictwie medycznym. W zawodach mogą brać udział podstawowe i specjalistyczne zespoły wyjazdowe Pogotowia Ratunkowego, a także zespoły innych jednostek ratownictwa (ALS). PG Silesia po raz pierwszy jest partnerem wydarzenia. Głównym celem całego przedsięwzięcia jest doskonalenie umiejętności ratowniczych wszystkich uczestników oraz ogólna promocja zasad bezpieczeństwa.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj