Wiadomości

  • 21 maja 2015
  • wyświetleń: 3483

Uczniowie na targach budownictwa

Jak co roku, uczniowie ZS "Silesia", dzięki inicjatywie właściciela firmy Akces, Brunona Kielocha, uczestniczyli w Targach Budownictwa w Kielcach, drugich co do wielkości w Polsce.

Uczniowie trzech profili kształcenia: technik budownictwa, informatyk i elektryk, mieli okazję poznać najnowsze technologie w budownictwie i nie tylko. Ogólnie mnóstwo wrażeń: - gigantyczne wielozadaniowe kopary i sprzęt naprawdę ciężki robią wrażenie! Tego nie jesteśmy w stanie zobaczyć na naszym terenie - mówi Radek kształcący się w technikum budownictwa.

- Brałem udział w konkursie operatorów maszyn budowlanych na zewnętrznym terenie pokazowym. Konkurencja polegała na precyzyjnym wykonaniu zadania z wykorzystaniem koparki. W nagrodę otrzymałem pełną torbę gadżetów firmy Volvo - mówi Tomasz, technik elektryk.

Uczniowie na targach budownictwa - 18.05.2015 · fot. ZS Silesia


Poziom adrenaliny podniosły nam najnowszej generacji, elektryczne samochody BMW. - Miło było odbyć jazdę próbną takim autkiem, pewnie pierwszy i ostatni raz - mówi Szymon z technikum budowlanego. Punktem kulminacyjnym była nasza wizyta na stoisku Instytutu Mechanizacji i Budownictwa i Górnictwa Skalnego z siedzibą w Warszawie, który prowadzi szkolenia operatorów maszyn. To nie są standardowe szkolenia i kursy: - Niesamowite wrażenia! Siedziałam na fotelu dużego symulatora i miałam za zadanie przewieźć bale drewna z punktu A i załadować je na przyczepę dużej ciężarówki, jak w wirtualnej grze komputerowej. Wszystko co robiłam wyświetlane było na dużym ekranie - mówi Martyna, technik informatyk.

Symulator ma kilka programów, dzięki którym można trenować umiejętności operowania rożnymi maszynami np. koparką, spycharką lub ładowarką. - Szkolenie na symulatorze trwa około 18 godzin - mówi instruktor Ośrodka Szkoleniowego. - Uczestnik najpierw opanowuje umiejętności na symulatorze, później zasiada do prawdziwej maszyny. To znacznie ułatwia proces uczenia się. Dobra wiadomość jest taka, że uczniowie naszej szkoły mogą zdobywać nowe kwalifikacje także w Czechowicach-Dziedzicach, a dokładnie, na terenie firmy Akces, który funkcjonuje również jako Zamiejscowy Ośrodek Szkoleniowy warszawskiego Instytutu. W Ośrodku w Czechowicach prowadzone są różne kursy obsługi maszyn i urządzeń budowlanych np. przecinarki, zagęszczarki, koparko-ładowarki, montażu rusztowań i inne.

W dzisiejszych czasach, kształcenie w jednym zawodzie to za mało. Trzeba dążyć do zdobywania różnych kwalifikacji i nowych kompetencji. Pracodawcy poszukują wyszkolonych pracowników z uprawnieniami. ZS "Silesia", w ścisłej współpracy ze środowiskiem biznesu, firmą Akces, tworzy warunki do kształcenia wielozadaniowego i zgodnie z potrzebami rynku pracy.

BM / czecho.pl

źródło: Zespół Szkół Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj