Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 października 2015
  • wyświetleń: 2282

Finał akcji "Sprzątanie Świata"

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach wspólnie z Lasami Państwowymi Nadleśnictwo Bielsko podjął zaproszenie skierowane przez organizację ekologiczną Klub Gaja do poszukiwań związków pomiędzy naturą i literaturą.

Święto Drzewa - 10.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Tegoroczna ostatnia, terenowa odsłona akcji "Sprzątanie Świata Czechowice - Dziedzice 2015" połączona z obchodami 13. edycji "Święta Drzewa" odbyła się na łonie przyrody, z książką i z workiem na odpady "w ręku".

16 października wyróżniona za działalność na rzecz środowiska 100 osobowa grupa nauczycieli i uczniów z Czechowic-Dziedzic oraz z Bielska-Białej wzięła udział w akcji ekologicznej, w cennym przyrodniczo obszarze, położonym w północnej części Beskidu Śląskiego.

Uczniowie wykazali duże zaangażowanie i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych na rzecz czystego środowiska. Pod opieką nauczycieli oraz pracowników Lasów Państwowych posprzątano tereny leśne w Dolinie Wapienicy. Ponieważ akcja łączyła się z obchodami "Święta Drzewa", przedstawiciele szkół uczestniczących w warsztatach przygotowali do recytacji wiersze.

Nagrody książkowe za wyrecytowane utwory poetyckie , w pięknej jesiennej scenerii, otrzymali:
  • Zuzanna Dudziak SP 7 w Czechowicach Dziedzicach - za wiersz Jana Brzechwy "Drzewa",
  • Mateusz Chrobak SP 5 w Czechowcach-Dziedzicach - za wiersz Internautki "W lesie" ,
  • Oliwia Walter SP 36 w Bielsku-Białej - za wiersz Teofila Lenartowicza "Kalina",
  • Olaf Tański GP 9 w Bielsku-Białej - za wiersz Leopolda Staffa "Wysokie drzewa" .


Do akcji ekologicznej przyłączyło się również Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu, umożliwiając uczniom udział w zajęciach warsztatowych, obejrzenie mieszkańców głębin morskich przywiezionych z dalekich podróży przez miłośników przyrody oraz dyskutowanie o problemach naszej planety.

Na przeprowadzenie akcji pozyskano środki finansowe od Grupy LOTOS. Koordynatorzy akcji: Irena Polok, Aleksandra Rozmus i Barbara Michałek-Piernik.

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.