Wiadomości

  • 6 grudnia 2015
  • 15 grudnia 2015
  • wyświetleń: 3615

Harcerze dzielą się Światłem Pokoju

Za nami:

13 grudnia o godz. 17:30 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom miasta i gminy Czechowice-Dziedzice. Tradycyjnie mszy towarzyszyła harcerska oprawa uroczystości, którą przygotowały jednostki harcerskiego hufca.

Harcerze dzielą się Światłem Pokoju · fot. Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice


W tym roku pod hasłem "Zauważ człowieka", trafiło do Polski już po raz 25. Hasło Akcji stawia nam pytania o istotę drugiego człowieka. Jego potrzeby, problemy, troski dnia codziennego. O chęć pomocy i wsparcia wszystkich tych, którzy tej pomocy i zauważenia szczególnie potrzebują. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, radości, pokoju. Wzajemnego wsparcia, braterstwa i domowego ogniska. Symbolem nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

W trakcie mszy świętej druh hm. Marek Majewski - członek sztabu Akcji BŚP w czechowickim hufcu, zapoznał zgromadzonych z historią i ideą Światła. Opowiedział także o Zlocie Betlejemskim i podróży Betlejemskiego Światła Pokoju do Czechowic-Dziedzic. Jego dalszej drodze na terenie aż czterech gmin - Czechowice-Dziedzice, Bestwina, Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój. O tym, że trafi do parafii, zakładów pracy, osób potrzebujących i samotnych.

Msza była także okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy w sposób szczególny wspierają hufiec w harcerskich działaniach. Instytucjom, szkołom oraz rodzicom, którym wręczono lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju. Dla pozostałych mieszkańców miasta przygotowano 100 zniczy, w który Światło mogło zostać zabrane do domów. Znalazło się także miejsce na małą wystawę poświęconą 25-leciu akcji BŚP w Polsce.

Harcerze i harcerki Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice Betlejemskie Światło Pokoju przywieźli tego samego dnia z Zakopanego, gdzie zostało odebrane z rąk skautów słowackich.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.