Wiadomości

  • 14 lutego 2016
  • 15 lutego 2016
  • wyświetleń: 1685

Rusza akcja "Bezpieczne ferie"

Za nami:

Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wiele jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku ważne, żeby spędzili go bezpiecznie.

Różne służby, w tym również policjanci, podobnie jak w latach ubiegłych, będą prowadziły szeroko zakrojoną akcję, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym. Podczas działań "Bezpieczne ferie 2016" kontrolowane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Szczególnym nadzorem objęte zostaną autokary, którymi na ferie przewożona będzie młodzież. Policjanci będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. Ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. O bezpieczeństwo na stokach zadbają natomiast mundurowi z patroli narciarskich. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków.

Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać:
  • niebezpieczne i niedopuszczalne jest organizowanie kuligów za pojazdami mechanicznymi,
  • zamarznięte zbiorniki wodne nie są miejscem przeznaczonym do jazdy na łyżwach - zmienne temperatury zwiększają ryzyko załamania się lodu,
  • spędzając czas na wolnym powietrzu pamiętajmy o odpowiednim ubiorze - odzież dostosowana do warunków atmosferycznych pozwoli uniknąć negatywnych skutków wychłodzenia organizmu.


W okresie ferii policjanci zwrócą też uwagę na młodych ludzi, którzy ten czas spędzą w domu. W trosce o ich bezpieczeństwo okolice klubów, dyskotek i innych miejsc rozrywki zostaną przez mundurowych objęte szczególnym nadzorem.

BM / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.