Wiadomości

  • 20 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3566

[FOTO] Przejechał ponad 300 km do szpitala w Warszawie, aby spędzić czas z chorymi dziećmi

Mł. asp. Sebastian Kapias, mikołowski policjant pochodzący i mieszkający w Czechowicach-Dziedzicach, w czasie wolnym od służby przejechał ponad 300 km do szpitala w Warszawie. Zrobił to, aby wspólnie z chorymi onkologicznie dziećmi namalować obraz i spędzić miło czas.

Wizyta mł. asp. Sebastiana Kapiasa w szpitalu w Warszawie · fot. KPP Mikołów


Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie poinformowała, że wpłynęły do niej podziękowania dla mł. asp. Sebastiana Kapiasa:

Uważam zachowanie mł. asp. Sebastiana Kapiasa za przykład godny naśladowania. Wspomniany funkcjonariusz w czasie wolnym od służby przebył ponad 300 km w jedną stronę, aby spędzić czas z dziećmi onkologicznymi, sprawić, aby na ich twarzach pojawił się uśmiech. Pacjenci pokazali swoje artystyczne możliwości.

Wielki szacunek dla funkcjonariusza. Wierzę, że jesteście z niego dumni.


Wspomniany funkcjonariusz pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie na stanowisku koordynatora Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej. W swojej pracy codziennie ma styczność z ludźmi, od dzieci w wieku przedszkolnym po seniorów.

Jak twierdzi, spełnia się w swojej pracy, ponieważ bardzo lubi pomagać i ceni sobie kontakt z ludźmi. Mł. asp. Sebastian Kapias ma wiele pasji, od sztuk walki po malowanie, rysowanie i pomaganie. Dlatego też, nie patrząc na odległość, w czasie wolnym od służby 23 marca pojechał do małych pacjentów z Fundacji Herosi i Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Warszawie, gdzie razem z chorymi dziećmi namalowali obraz, rozmawiali i spędzili wspólnie miło czas.

- Oczywiście, że jesteśmy dumni z naszego policjanta! - podkreśla mikołowska KPP.

O Sebastianie Kapiasie portal czecho.pl pisał w listopadzie ubiegłego roku w TYM ARTYKULE. Mieszkaniec naszego miasta stworzył bajkowy obraz, który można było wylicytować w internecie, a także zbiórkę na rzecz chorych dzieci.

Obraz stworzony przez Sebastiana Kapiasa · fot. zrzutka.pl


Sebastian Kapias to - jak sam o sobie mówi - dumny mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Przed kilkoma laty reprezentował nasze miasto w zawodach MMA i BBJ w klubie Black Devil. Za wyniki sportowe był został nagrodzony przez burmistrza Czechowic-Dziedzic. Obecnie pracuje jako policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie.

mp / czecho.pl

źródło: KPP Mikołów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.