czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2080

Oszuści podszywają się w mailach pod urząd skarbowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że do podatników rozsyłane są pocztą elektroniczną wiadomości zawierające próbę wyłudzenia danych. Ten typ zagrożeń wykorzystuje mechanizm spreparowanych wiadomości elektronicznych e-mail. Maile te, w swojej budowie i wyglądem sprawiają wrażenie autentycznych.

Reklama

Autor wiadomości informuje podatników, że do urzędu nie wpłynęło ich rozliczenie z tytułu podatku PIT za 2015 r. W e-mailach znajdowały się prośby o przesłanie rozliczenia na wskazany adres. Drugim fałszywy e-mail informuje o wszczęciu kontroli skarbowej.

Przypominamy, że zeznanie podatkowe za 2015 r. powinno zostać złożone do właściwego urzędu skarbowego w terminie do 2 maja 2016 r., w formie papierowej lub elektronicznie (poprzez system e-Deklaracje lub PFR - wstępnie wypełnione zeznania podatkowe), a urząd skarbowy realizuje jedynie kontrolę podatkową (nie skarbową).

Wiadomości, ani załącznika nie należy otwierać. Odnośnik we wiadomości prowadzi do zainfekowanego pliku.

Urząd Skarbowy przestrzega i apeluje o ostrożność. Więcej informacji na temat tego zagrożenia oraz treść fałszywego maila można znaleźć na stronie: mf.gov.pl oraz katowice.apodatkowa.gov.pl.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj