Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 2523

Śląska KAS zrezygnowała z obsługi kasowej w urzędach skarbowych

Śląska KAS zrezygnowała z obsługi kasowej w siedzibach urzędów skarbowych. Podatnicy w województwie śląskim nie zapłacą już podatku, ani też nie otrzymają zwrotu nadpłaty w okienku w urzędzie skarbowym.

urząd skarbowy
Śląska KAS zrezygnowała z obsługi kasowej w urzędach skarbowych · fot. google.com


- W ostatnich latach znacznie wzrósł odsetek podatników, którzy rozliczają się z fiskusem on-line, a co za tym idzie, również płatności dokonują za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Tym samym systematycznie spada ilość osób dokonujących transakcji przy tzw. okienku. Dlatego już w ubiegłym roku zrezygnowaliśmy z obsługi kasowej w siedzibach części urzędów skarbowych. W tym roku zamknięte zostały punkty kasowe w pozostałych urzędach skarbowych na terenie województwa śląskiego - informuje nadkom. Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Dodatkowo koszty obsługi kasowej prowadzonej w siedzibach urzędów skarbowych są bardzo wysokie, w porównaniu z liczbą osób, które korzystają z możliwości wpłaty w urzędzie. Przeniesienie punktów kasowych na zewnątrz do placówek pocztowych, bankowych, czy innych instytucji płatniczych przynosi realne oszczędności dla budżetu państwa. Utrzymywanie wynajętej obsługi kasowej w siedzibach urzędów skarbowych stało się więc zwyczajnie nieekonomiczne. Z podobnego rozwiązania skorzystały również inne izby administracji skarbowej w kraju.

Punktem kasowym, który obecnie obsługuje Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach, jest teraz Beskidzki Bank Spółdzielczy, który znajduje się przy ulicy Barlickiego 2 w Bielsku-Białej. Punkt otwarty jest w godzinach od 8.30 do 14.30.

mp / czecho.pl

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach" podaj