Wiadomości

  • 4 marca 2016
  • wyświetleń: 1794

Aktywni w Domach Pasywnych - mobilność zawodowa uczniów i kadry

W 2016 roku w projekcie "Aktywni w Domach Pasywnych" zaplanowano 3 grupy, które wyjadą na staże i szkolenia, 2 grupy uczniów i 1 grupę nauczycieli. Jedna z nich - nauczyciele, właśnie wróciła z mobilności w Grecji, gdzie uczestniczyła w szkoleniu z zakresu przedsiębiorczości.

Aktywni w Domach Pasywnych - mobilność zawodowa uczniów i kadry - 03.2016 · fot. ZS Silesia


Jak w całym projekcie, wyjazd był poprzedzony przygotowaniem, w ramach którego w sumie odbyło się kilkadziesiąt godzin zajęć z języka angielskiego zawodowego, z kultury kraju partnera i tzw. przygotowania pedagogicznego.

Instytucją goszczącą grupę kadry ZS "Silesia" w Pireusie w Grecji była firma IDEC, która zapewnia profesjonalne szkolenia m.in. z dziedziny przedsiębiorczości i postaw pro-aktywnych na rynku pracy. W ciągu pięciu pracowitych dni szkolenia nauczyciele analizowali różne aspekty bycia przedsiębiorczym, uczyli się jak przejść od pomysłu do planu, od projektu do rzeczywistości. Poznawali sposoby radzenia sobie ze stresem i zarządzania czasem, gromadzili wiedzę i praktyczne przykłady w zakresie umiejętności komunikacji z klientem i zaspokajania jego potrzeb.

Po szkoleniu kadra wykorzystywała czas wolny na zwiedzanie atrakcyjnych kulturowo miejsc, udała się do Aten, gdzie miała okazję zobaczyć Akropol i skosztować lokalnych specjałów. W zwiedzaniu towarzyszyła im zawsze osoba z ramienia firmy IDEC, zapewniając w ten sposób właściwą realizację praktycznego przygotowania kulturowego.

Publikacja sfinansowana z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Publikacja została zrealizowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną. Publikacja bezpłatna.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj