czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2043

Uczniowie Zespołu Szkół "Silesia" w Czechach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W połowie czerwca odbyło się kolejne pięciodniowe spotkanie szkoleniowe w ramach dwuletniego projektu "Być albo nie być... w świecie nowoczesnych technologii?" realizowanego w Zespole Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach we współpracy ze szkołami z Chorwacji, Cypru, Hiszpanii i Czech. Gospodarzem wizyty była czeska szkoła z Březnic.

Reklama

Uczestnicy wyjazdu - Kamil Gabrysiak, Daniel Waleczek, Marta Górzyńska, Karolina Woźniak i Aleksandra Dąbrowska, to uczniowie Zespołu Szkół "Silesia" pracujący w projekcie pod kierunkiem pani Magdaleny Czarneckiej i pana Tomasza Figury od dwóch lat. Przed wyjazdem i podczas jego trwania mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe i sprawność posługiwania się narzędziami technologii informacyjnej.

Celem projektu jest poznawanie, wdrażanie i ocenianie narzędzi technologii informacyjnej, zwłaszcza programów przydatnych do tworzenia prezentacji multimedialnych. Podczas wizyty w Czechach, uczestnicy z Chorwacji, Cypru, Hiszpanii, Czech i Polski uczyli się posługiwać programem do tworzenia magazynów online - Joomag, programem do prezentacji - Piktochart oraz poznali grę terenową z zastosowaniem nawigacji GPS - Geocatching. Mieli też okazję uczestniczyć w interaktywnym spektaklu edukacyjnym oraz rozwinąć swoją umiejętność prezentowania wykonanej pracy.

Podczas pobytu w Březnicach, uczniowie zwiedzili zabytkowy zamek oraz synagogę. W pobliskim Pribramie zwiedzili muzeum górnictwa, upamiętniające czasy, gdy w okolicach tych wydobywano srebro, żelazo, a następnie uran oraz Świętą Górę (Svatá Hora), jedno z najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych w Czechach. W programie wizyty nie mogło też zabraknąć czasu na zwiedzanie Pragi. Uczestnicy z Czech przygotowali dla gości informacje o najważniejszych zabytkach swojej stolicy i doskonale sprawdzili się w roli przewodników. Okazją do integracji stał się udział w MindMaze - grze logicznej wymagającej rozwiązania zadań, umożliwiających wydostanie się grupy z zamkniętego pomieszczenia. Jedną z atrakcji Pragi była też "Niewidzialna wystawa" (Neviditelná výstava), interaktywna podróż pozwalająca poznać świat z perspektywy osoby niewidomej.

Spotkanie w Czechach było ostatnim spotkaniem uczniów i nauczycieli w projekcie. Efekty dwuletniej, wytężonej pracy w międzynarodowym zespole, można zobaczyć na stronach internetowych prowadzonych w języku angielskim oraz w językach narodowych szkół partnerskich.

Projekt jest finansowany z funduszy europejskich w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna, Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk.

aka / czecho.pl

źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj