czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2016
  • wyświetleń: 2040

Uczniowie klas informatycznych pisali własne programy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Za nami kolejna edycja "Tygodnia kodowania" - Code Week. Jest to inicjatywa, która obszarem obejmuje Europę, a jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zespół Szkół "Silesia" po raz drugi wziął udział w tym wydarzeniu. Uczniowie klas informatycznych pisali programy, a także uczestniczyli w webinarium pt. "Technologie potrzebują dziewczyn".

Reklama

W ramach tygodnia kodowania, uczeń klasy trzeciej technikum informatycznego - Daniel Waleczek, przystąpił do ogólnopolskiego maratonu projektowania - hackathonu "Hack Heroes", którego tematem przewodnim było "Smart City". Projekt Daniela został ukończony, a w dniach 2-9 listopada będzie można oddawać głosy na jego aplikację.

Tematyka projektu związana była ze "Smart City", czyli rozwiązaniami technologicznymi dla e-miasta, ułatwiającymi życie mieszkańcom. Czasu było niewiele, dlatego powstał tylko zalążek aplikacji, która może być w przyszłości poszerzona o dodatkowe, przydatne każdemu użytkownikowi funkcje.

- Klasy informatyczne w naszej szkole z programowaniem mają do czynienia na lekcjach, na zajęciach pozalekcyjnych, w projektach edukacyjnych, a nawet w wolnym czasie. Możemy więc bez wahania stwierdzić, że "Tydzień kodowania" trwa u nas cały rok - mówią nauczyciele ZS "Silesia".

BM / czecho.pl

źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj