Wiadomości

  • 17 marca 2017
  • 23 marca 2017
  • wyświetleń: 14129

Zwycięzcy aukcji WOŚP zjechali do ściany w kopalni PG Silesia - wideo

Ponad 1000 złotych za zjazd do ściany wydobywczej zapłacił zwycięzca charytatywnej aukcji, którą w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowało Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia. Pan Krzysztof Kaput razem z synem Adamem zjechali prawie 800 metrów pod ziemię do ściany nr 161.Zwycięzca aukcji tłumaczył, że wziął udział w licytacji z dwóch powodów. - Po pierwsze skłoniła mnie do tego filantropia, czyli taki element, który jest troszeczkę zapomniany w dzisiejszych czasach. Ponadto interesuje się tematyką górnictwa. Skończyłem nawet Technikum Profilowane w tym zakresie - wyjaśnił Krzysztof Kaput, przedsiębiorca z Rudy Śląskiej.

Towarzyszem Pana Krzysztofa w jego wizycie w PG Silesia był syn Adam. Okazuje się, że to nie pierwszy wspólny zjazd obu mężczyzn pod ziemię. W ubiegłym roku Krzysztof Kaput wygrał podobną aukcję, przedmiotem której była wycieczka do kopalni węgla kamiennego ZG Janina w Libiążu.

Zwycięzcy aukcji WOŚP zjechali do ściany w kopalni PG Silesia - 15.03.2017 · fot. czecho.pl


- Na początku cieszyło mnie bicie rekordów głębokości. Teraz więcej uwagi przykładam do warunków pracy. Sam jestem programistą, pracuję przy komputerze. Na dole patrze na ciężką pracę ludzi, którzy nie dość, że pracują fizycznie, to jeszcze w skrajnych temperaturach. Niechętnie zamieniłbym się na pracę z górnikami - przyznał szczerze Adam Kaput.

Po krótkiej prelekcji o historii czechowickiej kopalni oraz obowiązkowym szkoleniu z obsługi aparatu ucieczkowego mężczyźni wyprawieni w górnicze stroje zjechali pod ziemię. Przewodnikami w wyprawie byli: Naczelny Inżynier PG Silesia - Piotr Kotzian oraz główny inżynier BHP - Jacek Kastelik. Kilkukilometrowa wyprawa do ściany 161 trwała około godzinę. Mężczyźni mieli okazję przejechać się dwoma środkami transportu górników: kolejką spągową i kolejką podwieszaną. Zwycięzcy licytacji finalnie zobaczyli pracę kombajnu górniczego.

Zwycięzcy aukcji WOŚP zjechali do ściany w kopalni PG Silesia - 15.03.2017
Zwycięzcy aukcji WOŚP zjechali do ściany w kopalni PG Silesia - 15.03.2017 · fot. czecho.pl


W przyszłym roku PG Silesia ponownie chce zorganizować aukcję charytatywną, która wesprze orkiestrę Jerzego Owsiaka. - Mamy nadzieję, że uda nam się przebić tę kwotę. Już teraz wszystkich zapraszam do licytowania - mówi Małgorzata Bajer, dyrektor ds. komunikacji w PG Silesia.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj