czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5418

[ZDJĘCIA] Podsumowanie gminnego konkursu ekologicznego

Ostatnią odsłoną obchodów "Dnia Ziemi 2017" w Gminie Czechowice-Dziedzice był finał konkursu "Niska emisja, poważne zagrożenie dla środowiska".

Reklama

Podsumowanie gminnego konkursu ekologicznego - 14.06.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W środę 14 czerwca, w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie, podczas którego nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom plastycznej i filmowej części konkursu.

Konkurs - już dzisiaj wiadomo, że po jego pierwszej edycji nastąpią kolejne - odbywał się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, jego organizatorem było Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, zaś fundatorem nagród Gmina Czechowice-Dziedzice.

Celem konkursu, adresowanego do uczniów czechowickich szkół podstawowych i gimnazjów była informacja, edukacja i zwiększenie zainteresowania tematyką niskiej emisji oraz podniesienie świadomości w zakresie jej szkodliwości dla zdrowia i życia, popularyzacja działań ograniczających jej powstawanie, a także aktywizacja środowiska szkolnego i domowego w przedmiotowym zakresie.

Konkurs, trwający od stycznia br. odbywał się w następujących kategoriach i grupach wiekowych:
  • Plastyczna, dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych - praca indywidualna, dwa etapy,
  • Filmowa, dla Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych i gimnazjum - materiał filmowy, praca zespołowa, dwa etapy,
  • Wiedzy, dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych - indywidualny, pisemny sprawdzian wiedzy, jeden etap,
  • Wiedzy, dla uczniów gimnazjum - indywidualny, pisemny sprawdzian wiedzy, jeden etap.


Komisja Konkursowa (w składzie: przewodnicząca - Katarzyna Kieloch, dyrektor GP 3 oraz członkowie: Bernadetta Klimek - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM, Klaudia Grygierczyk - nauczyciel plastyki GP 3, Barbara Michałek-Piernik - koordynator d.s. edukacji przyrodniczo-technicznej, Grzegorz Wąsik - Naczelnik Wydziału Promocji UM), dokonała oceny prac konkursowych i wyłoniła zwycięzców, biorąc pod uwagę wartość merytoryczną, atrakcyjność wykorzystanych rozwiązań technicznych i plastycznych oraz oryginalność popularyzowania pozytywnych postaw ekologicznych lub ich zmiany na pożądane społecznie.

Wręczający zwycięzcom nagrody Burmistrz Marian Błachut podkreślił, że jest pod wrażeniem dojrzałości i mądrości młodych ludzi którzy wzięli udział w pierwszej edycji konkursu. Składając gratulacje zauważył, iż twórcy konkursowych prac pokazali, że doskonale rozumieją problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska wynikającym z niskiej emisji, potrafią je identyfikować i - co najważniejsze - mają dużą wiedzę jak im zapobiegać.

Wyniki konkursu "Niska emisja, poważne zagrożenie dla środowiska"

kategoria plastyczna
miejsce I: Marcelina Szłapa, Zespół Szkół w Zabrzegu
miejsce II: Mateusz Gawlas, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie
miejsce III: Krystian Byba, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie
wyróżnienie: Mateusz Janik, Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach

kategoria filmowa
miejsce I: Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach - "Smog Wars - niska emisja"
miejsce II: Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach - "Iskiereczka nadziei, czyli stara bajka w nowej aranżacji - protest song"
miejsce III: Zespół Szkół w Zabrzegu - Gimnazjum - "Niska emisja - wysoki poziom zagrożenia"

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.