Wiadomości

  • 5 września 2017
  • wyświetleń: 4178

[ZDJĘCIA] Harcerze z Czechowic-Dziedzic obozowali na Mazurach

Podczas tegorocznych wakacji członkowie 14 Drużyny Harcerskiej "Matnia" obozowali na malowniczych Mazurach, w miejscowości Orzysz. Dzieci w wieku 9-16 lat miały okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz rozwinąć swoje pasje pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry.

Harcerze z Czechowic-Dziedzic obozowali na Mazurach - 7-08.2017 · fot. A. Mazur


Od 25 lipca do 8 sierpnia zuchy, harcerze i harcerki z 14 Drużyny Harcerskiej "Matnia" wypoczywali na obozie harcerskim. Obóz organizowany był przez Komendę Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice na Harcerskiej Bazie Obozowej Hufca Jaworzno w Orzyszu. Na terenie obozowiska znajdowało się kąpielisko na Jeziorze Tyrkło, z którego czechowickie zuchy oraz harcerze korzystali pod opieką ratownika WOPR.

Podczas czternastu obozowych dni harcerze mieli okazję zobaczyć mazurską faunę i florę. Uczestnicy mieli okazję wziąć wzięli udział w zajęciach organizowanych przez kadrę Szczepu Harcerskiego przy SP2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Jednostkę Wojskową w Orzyszu. Podczas obozu harcerze wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, licznych grach terenowych oraz biwakach survivalowych.

Dużą atrakcją dla uczestników był wyjazd do Mikołajek, gdzie podopieczni podczas wykonania zwiadu, zobaczyli między innymi port jachtowy. W Mikołajkach harcerze z Matni udali się również do Aquaparku Tropikana w Hotelu Gołębiewskim.

Dwa tygodnie w Orzyszu dla wszystkich uczestników były wyzwaniem, któremu niewątpliwie każdy stawił czoła i to z pozytywnym skutkiem. Taką leśną przeżyć każdy, kto nie boi się robaków, spania w namiocie, czy jedzenia z menażki.
Kadra obozu dziękuje za wszystkie pozdrowienia płynące od rodziców harcerzy oraz harcerskich przyjaciół. Do zobaczenia na harcerskim szlaku oraz na zbiórkach drużyn, które zaczynają się już we wrześniu!

Obóz harcerski 14 Drużyny Harcerskiej "Matnia" w Orzyszu był współfinansowany ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice.

Więcej o działalności drużyny znaleźć można na stronie jednostki:
http://www.matnia.czechowice-dziedzice.zhp.pl

phm. Anna Mazur
sam. Marzena Pawlus

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.