czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 listopada 2017
  • wyświetleń: 2953

Działania ekologiczne w Zespole Szkół Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Uczniowie Zespołu Szkół Silesia licznie angażują się w działania proekologiczne. Kolejnych inicjatyw podjęli się przed zbliżającym się Dniem Czystego Powietrza.

Reklama

- Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w wiele akcji ekologicznych. Uczestniczą w konkursach i projektach ekologicznych, zbierają baterie oraz poświęcają swój wolny czas dla dobra przyrody. Ostatnim z naszych działań jest udział w akcji ekologicznej "Stop foliowym jednorazówkom!", której pomysłodawczynią jest pani Jolanta Kuczyńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowicach - informuje z dumą czechowicka szkoła.

W ramach akcji uczniowie podjęli się zadania uszycia toreb wielokrotnego użycia, które zostaną przekazane szkolnemu klubowi wolontariatu w Janowicach. Tekstylne torby mają zastąpić foliowe jednorazówki i reklamówki i tym samym ochronić naszą planetę przed niepotrzebnymi śmieciami.

To nie koniec. Uczniowie klas o profilu technik organizacji reklamy są w trakcie przygotowywania wystawy prac nawiązujących do ograniczenia zanieczyszczeń powietrza, które będziemy mogli zobaczyć 14 listopada w "Dniu Czystego Powietrza".

aka / czecho.pl

źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj