Wiadomości

  • 14 listopada 2017
  • wyświetleń: 7015

Logistycy z ZSTiL w Arcyksiążęcych Browarach w Żywcu

7 listopada logistycy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z opiekunami udali się na wycieczkę przedmiotową do Arcyksiążęcych Browarach w Żywcu przy ulicy Browarnej.

Logistycy z ZSTiL w Arcyksiążęcych Browarach w Żywcu - 07.11.2017 · fot. ZSTiL Czechowice-Dziedzice


Cała wycieczka odbywała się w Muzeum Browaru Żywiec, które zostało uruchomione 9 września 2006 roku w wykutych w skale piwnicach leżakowych żywieckiego browaru z okazji 150-lecia jego istnienia.

W muzeum wydzielono 18 pomieszczeń, w których w interesujący sposób prezentuje się historię warzenia piwa w Żywcu oraz metody jego produkcji. Zwiedzający mogą się przenieść na ulicę galicyjskiego miasteczka, wstąpić do tradycyjnej karczmy, odwiedzić sklep kolonialny, czy sale pokazujące proces tworzenia piwa od dawnych czasów po współczesne.

Muzeum Browaru Żywiec znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego i na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Całość ekspozycji uatrakcyjniają multimedialne pokazy. Można również wstąpić do sali w stylu art deco z kręgielnią. Zwiedzanie muzeum kończy się w salach prezentujących okres socjalizmu oraz w labiryncie wypełnionym dziesiątkami zdjęć, z którego należy znaleźć wyjście.

aka / czecho.pl

źródło: ZSTiL Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.