czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 marca 2018
  • wyświetleń: 4699

Światowy Dzień Zespołu Downa w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie

21 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie zapanowała dziwna moda. Dziewczęta, chłopcy, młodsi, starsi, cała społeczność szkolna dumnie przemierzała korytarze w kolorowych skarpetkach nie do pary. Był to nasz symboliczny gest solidarności z osobami z zespołem Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa w SP nr 2 w Ligocie - 21.03.2018 · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


Chcąc przybliżyć naszym uczniom tematykę osób z niepełnosprawnością intelektualną, młodzież z Samorządu Uczniowskiego (pod opieką p. Lucyny Skrudlik-Augustyniak) przygotowała lekcje wychowawcze. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację oraz film, rozwiązywali łamigłówki. Następnie przystąpili do wykonania plakatów pt. "Każdy inny, wszyscy równi".

Ubiór  uczniów oraz  prace plastyczne zostały poddane ocenie punktowej i mają duże znaczenie w rywalizacji o miano super klasy. Młodsi koledzy mogli wykazać się jako styliści. Zaprojektowane skarpety robiły na wszystkich duże wrażenie.

Do obchodów  Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa w szczególny sposób włączyli się uczniowie klasy 4a, przygotowując książeczki (zadanie projektowe) związane z tą tematyką. Swoje prace uczniowie tworzyli na podstawie książki M. Krajewskiej "Mój młodszy brat".

Na apelu podsumowującym całą akcję zostały wyróżnione dwa zespoły:
  • I grupa - Patrycja Kowalska, Oliwia Zarzyna, Martyna Wątroba, Justyna Palac,
  • II grupa - Julia Dźbik, Patryk i Fabian Janusch, Kamil Łaszkiewicz, Hanna Kłusek.


Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Inicjatorem pomysłu na obchody tego dnia był Zespół Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjny w Cieszynie, z którym nasza szkoła współpracuje w ramach działań innowacji pedagogicznej "Spotkanie z godnością". Z pewnością dzień ten zapadnie nam na długo w pamięci. Mamy również nadzieję, że lekcja tolerancji i szacunku towarzyszyć nam będzie na co dzień.

Monika Fuchs, Marzena Lasek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.