czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2018
  • wyświetleń: 4610

[ZDJĘCIA] Świetlica "Zatoka" świętowała jubileusz 20-lecia działalności

W środę 16 maja, w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej "Zatoka" w Czechowicach-Dziedzicach, odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 20-lecia istnienia placówki. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wraz ze swoim zastępcą Maciejem Kołoczkiem.

"Zatoka" świętowała jubileusz 20-lecia działalności · fot. um.czechowice-dziedzice.pl


Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza "Zatoka" powstała w 1998 roku. W placówce popołudnia spędza około trzydzieścioro dzieci z rodzin wymagających wsparcia. "Zatoka", w której znajdują się pod opieką wychowawców oraz wspierających działania placówki wolontariuszy, znajdują drugi dom. Tu mają czas na spokojne odrabianie lekcji, wspólną zabawę i wypoczynek, ale również naukę wielu codziennych czynności, które większość dzieci poznaje w rodzinnych domach.

Działalność świetlicy finansowana jest w ramach prowadzonych przez gminę działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych. Zdaniem przemawiającego w czasie uroczystości Burmistrza Mariana Błachuta, gratulującego całej załodze "Zatoki" wytrwałości i sukcesów w trudnej i odpowiedzialnej pracy, są to bodaj najlepiej zainwestowane pieniądze, pochodzące z koncesji alkoholowych wydawanych przez gminę.

Jubileuszowe spotkanie w "Zatoce" było okazją do podsumowań, wspomnień oraz spotkania obecnych i byłych wychowanków i wychowawców pracujących w placówce. Podkreślano, że istnienie tak dobrze zorganizowanych i pracujących z dziećmi i młodzieżą placówek jak czechowicka "Zatoka", wcale nie jest normą, i to nawet w znacznie większych i bogatszych gminach.

Do podopiecznych świetlicy trafiły słodycze, przekazane przez gospodarzy gminy. Dzieciaki odwdzięczyły się gościom przygotowanym programem artystycznym, po którym uczestników uroczystości zaproszono na wspólny poczęstunek.

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.