Wiadomości

  • 8 października 2018
  • wyświetleń: 18670

[WIDEO] Łukasz Piszczek rozpoczął budowę akademii piłkarskiej

Fundacja Akademia Łukasza Piszczka rozbudowuje bazę sportową w Goczałkowicach-Zdroju. W miejsce istniejącego zespołu boisk powstaną dwa nowe obiekty treningowe oraz boisko główne. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca maja 2020 roku. W poniedziałek, 8 października osobiście Łukasz Piszczek symbolicznie wbił pierwszą łopatę w miejscu, gdzie w przyszłości będą ćwiczyć młodzi adepci futbolu.

Zapis relacji na żywoLoading...


Wbicie pierwszej łopaty pod budowę obiektów sportowych Akademii Łukasza Piszczka - 08.10.2018 · fot. BM, Oskar Piecuch / pless.pl


Po jedenastu latach sukcesów jako reprezentant Polski, Łukasz Piszczek stawia przed sobą nowe zadania. Od ośmiu lat jest członkiem drużyny klubu Borussia Dortmund, obecnie jako drugi kapitan BVB. Utworzona przez niego w 2017 r. Fundacja stworzy szansę na podzielenie się doświadczeniami i wartościami z wieloma dziećmi i nastolatkami w naszym kraju.

- Od dłuższego czasu planowaliśmy ruszyć z tą budową. Dzięki pani wójt i panu staroście jesteśmy tutaj i widzimy to co się tu dzieje. Jeszcze kilka tygodni temu było tutaj stare boisko, a teraz - najprawdopodobniej jeszcze w tym roku - będzie nowe boisko. Cieszymy się, że przez to dzieci i młodzież z naszego regionu będą mogły trenować na bardzo dobrych obiektach - mówił Łukasz Piszczek. - - Planujemy tutaj stworzyć Akademię i będziemy mieli na pewno dużo radości z dzieci, a dzieci będą miały dużo radości z tego, że mogą trenować pod okiem dobrych trenerów, na bardzo dobrych boiskach. To jest najważniejsze, żeby przez sport edukować te dzieci i przekazywać nasze wartości.

Budowa akademii Łukasza Piszczka w Goczałkowicach-Zdroju - 08.10.2018 · fot. BM, Oskar Piecuch / pless.pl


- Czułam, że Łukasz do nas wróci. Bo Łukasz Piszczek to goczałkowiczanin z krwi i kości i gdy tylko ma chwilę to jest tutaj z nami. Czułam, że wróci i zrobi coś fajnego. Bardzo się cieszę, że tutaj w Goczałkowicach powstaną nowoczesne obiekty sportowe, na których nasze dzieci i młodzież będą mogły szkolić swoje umiejętności pod okiem Łukasza Piszczka. Bardzo się cieszę i dziękuję - powiedziała Gabriela Placha, wójt Goczałkowic-Zdroju.

Głos zabrał również starosta pszczyński Paweł Sadza. - Łukasz to dzięki Tobie to wszystko się tu dzieje, dzięki Twojej determinacji i zamiłowaniu tej ojczystej ziemi, tych cudownych Goczałkowic, o których nigdy nie zapomniałeś, i dzięki Twojemu tacie. Goczałkowice i powiat pszczyński dzięki Piszczkom ma wiele, a będzie miał jeszcze więcej. To z pożytkiem dla wszystkich, a my tylko dorzucamy drobne ziarenka do tego olbrzymiego stosu fantastycznych emocji.W ramach swoich działań Fundacja postanowiła rozbudować bazę sportową w Goczałkowicach-Zdroju. W miejsce istniejącego kompleksu zostaną wybudowane:
  • boisko główne z trawy naturalnej (hybrydowej) o wymiarach zewnętrznych 115x74m (pole gry 105x68m) wraz z infrastrukturą,
  • boisko treningowe z trawy naturalnej (hybrydowej) o wymiarach zewnętrznych 115x74m (pole gry 105x68m) wraz z infrastrukturą,
  • boisko treningowe z trawy sztucznej o wymiarach zewnętrznych 81x63m (pole gry 75x60m) wraz z infrastrukturą.


Przy boisku głównym zaprojektowano trybunę o pojemności w sumie dla 304 osób. Z kolei przy boisku treningowym trawiastym stanie trybuna dla 200 osób.

Konferencja prasowa dot. budowy akademii Łukasza Piszczka w Goczałkowicach-Zdroju - 08.10.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Na terenie nowego kompleksu sportowego, przy boisku ze sztuczną nawierzchnią, zaprojektowano budynek szatni z pomieszczaniami odnowy biologicznej i rehabilitacji. Z kolei budynek techniczny z pomieszczeniami przeznaczonymi na przechowywanie sprzętu dla pielęgnacji muraw oraz z pomieszczeniami dla obsługi technicznej obiektu przewidziano w północno-zachodniej części działki na północ od boiska głównego. Ponadto na terenie objętym inwestycją zlokalizowano 10 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. W ramach inwestycji projektuje się także zjazd z ul. Krzyżanowskiego.

wstępna wizualizacja rozbudowy bazy sportowej
Wstępna wizualizacja rozbudowy bazy sportowej w Goczałkowicach-Zdroju


Zespół boisk piłkarskich oraz obiekty zaplecza będą modernizowane i rozbudowywane dzięki istotnemu udziałowi dotacji w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2018" Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt zagospodarowania terenu - rozbudowa bazy s
Projekt zagospodarowania terenu - rozbudowa bazy sportowej w Goczałkowicach-Zdroju

BM, Oskar Piecuch / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.