czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2019
  • 11 marca 2019
  • wyświetleń: 12980

Nowy system segregowania odpadów komunalnych

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że w marcu i kwietniu bieżącego roku do mieszkańców naszej gminy dostarczane będą brązowe pojemniki na odpady BIO - do których od maja będziemy wrzucać odpady BIO oraz niebieskie worki - w których od maja będziemy zbierać papier i tekturę.

Reklama

Od 1 maja 2019 r. na terenie naszej gminy obowiązywać będzie poszerzona selektywna zbiórka odpadów komunalnych, polegająca na dodatkowym, oddzielnym gromadzeniu odpadów kuchennych - BIO oraz papieru i tektury.

Odpady BIO będziemy od 1 maja gromadzili w dodatkowych, brązowych pojemnikach. Każdy taki pojemnik będzie posiadał naklejkę z informacją, co należy do niego wrzucać, a czego wrzucać nie wolno (naklejka w załączeniu). Z kolei papier i tektura, które trafiają obecnie do worków żółtych - razem z odpadami plastikowymi i metalowymi - będą od 1 maja trafiały do niebieskich worków na makulaturę.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach podkreśla, że dostarczanych w marcu i kwietniu brązowych pojemników oraz niebieskich worków powinniśmy używać dopiero po 1 maja br.

Do 30 kwietnia system segregacji i odbioru odpadów komunalnych będzie działał na dotychczasowych zasadach.

Śmieci

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.