czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 12914

[ZDJĘCIA] Gala Czechosławów 2019 w Dworku Eureka

LOTOS Biopaliwa Sp. z o.o. i Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SALUS Sp. z o.o. to zwycięzcy tegorocznej, jubileuszowej - dziesiątej - edycji Konkursu Czechosławów - nagród przyznawanych firmom, które - budując własną markę - przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic. Statuetka honorowa trafiła do rąk byłego wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Steinhoffa.

Czechosławy 2019 - 06.04.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Statuetki Czechosława zostały rozdane podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 kwietnia w Dworku Eureka. Wielkie święto czechowickich przedsiębiorców zgromadziło przeszło czterysta osób.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, były Premier RP, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, Pierwszy Zastępca Wojewody Śląskiego Jan Chrząszcz, Senator RP Andrzej Kamiński, Posłanki na Sejm RP - Małgorzata Pępek i Mirosława Nykiel, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusz Donocik, Prezes Czechowickiej Delegatury RIG Wiesław Pochopień, Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Starosta Bielski Andrzej Płonka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Damian Żelazny. Gospodarzem gali był Przewodniczący Kapituły Konkursu, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Tytuł Czechosława 2019 Kapituła Konkursu postanowiła przyznać w kategorii Produkcja i budownictwo firmie LOTOS Biopaliwa Sp. z o.o., a w kategorii Handel i usługi - Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej SALUS Sp. z o.o. Natomiast tytuł honorowy Czechosława przyznano Januszowi Steinhoffowi, byłemu Wicepremierowi i Ministrowi Gospodarki w rządzie Jerzego Buzka.

Tradycyjnie, w obu kategoriach konkursowych rozdane zostały też wyróżnienia w postaci Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Produkcja i Budownictwo przyznano firmie Marbet Sp. z o.o., a w kategorii Handel i usługi Srebrnym Laurem uhonorowano firmę M-Pax Mateusz Pytel prowadząca brand Proper Palarnia Kawy. Dodatkowo, na wniosek członków czechowickiej delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej - poza konkursem postanowiono nagrodzić Złotymi Laurami Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach firmę Domus A. Chromik i Wspólnicy Sp. J. oraz znanego, pochodzącego z Czechowic-Dziedzic architekta Stanisława Niemczyka.

Czechosławy to wyraz szczególnego uznania dla lokalnych przedsiębiorców, których zaangażowanie i praca przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Czechowic-Dziedzic, regionu i - szerzej - całego kraju, a także angażujących się w życie społeczno-kulturalne miasta. Nagrodą dla zwycięzców obu kategorii jest dyplom potwierdzający otrzymanie tytułu oraz okolicznościowa statuetka - Czechosław.

Sens przyznawanej od 2010 roku nagrody najlepiej oddaje etymologia statuetki: Czechosław to osoba sławiąca Czechowice-Dziedzice. Elegancka i krocząca naprzód postać symbolizuje solidność działania oraz aktywną i etyczną postawę laureata nagrody. Strój Czechosława nawiązuje do przełomu XIX i XX w. - epoki, w której rozpoczął się nowy rozdział w dziejach rolniczej wcześniej ziemi, na której wyrosły Czechowice-Dziedzice. Od samego początku wyróżnieniami w obu kategoriach konkursowych: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi są Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji RIG. Od roku 2017 na gali Czechosławów w Czechowicach-Dziedzicach wręczane są również - przyznawane poza konkursem - Złote Laury Umiejętności i Kompetencji RIG.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach od ponad ćwierć wieku pielęgnuje tradycję przekazywania podziękowań za wkład w pracę nad zmianami otaczającej nas rzeczywistości wybitnym osobowościom świata nauki, biznesu, kultury i polityki. Laury Umiejętności i Kompetencji stanowią symboliczną formę uznania ich zasług. Celem Laurów Umiejętności i Kompetencji jest zwrócenie uwagi na autorytety, niezwykle potrzebne w dzisiejszych czasach, jest to również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach - poprzez osoby, w których działaniach można je odnaleźć.

Atrakcją dziesiątej gali konkursu o tytuł Czechosława był koncert Mateusza Ziółko, który wystąpił z zespołem.

Uzasadnienia:

LOTOS Biopaliwa

Lotos Biopaliwa jest spółką zależną Lotos Terminale, wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej LOTOS. Jest firmą wyspecjalizowaną w produkcji estrów wyższych kwasów tłuszczowych, tzw. FAME. Produkcja odbywa się w nowoczesnej instalacji, zaprojektowanej i wykonanej na zlecenie zarządu spółki. Od pełnego uruchomienia linii technologicznej, które miało miejsce 10 lat temu, spółka produkuje ponad 100 tysięcy ton wysokiej jakości biokomponentu rocznie, przekraczając zakładaną w projekcie efektywność instalacji. Zarząd firmy stawia sobie nowe cele strategiczne, które w przyszłości mają zaowocować rozwojem i dywersyfikacją działalności. Istotnym zasobem spółki jest doświadczona kadra pracownicza, stanowiąca zgrany zespół. Dobre zarządzanie kapitałem ludzkim zostało potwierdzone przyznanym w 2017 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej certyfikatem Pracodawcy Przyjaznemu Pracownikowi. Lotos Biopaliwa jest odpowiedzialnym partnerem społecznym - angażuje się w działania gminy i jej jednostek organizacyjnych, wspiera wydarzenia kulturalne i projekty oświatowe.

NZOZ "SALUS"

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Salus prowadzi działalność w zakresie domowej pielęgniarskiej opieki długoterminowej, domowej opieki paliatywnej, poradni leczenia bólu, poradni chorób metabolicznych, poradni medycyny pracy oraz sklepu medycznego i wypożyczalni sprzętu medycznego. Salus został założony w 2000 roku przez Danutę, Franciszka i Bogumiłę Kopciów. Założyciele, którzy zainwestowali w innowacyjną wówczas działalność swój kapitał i pracę, funkcjonują na bardzo ryzykownym rynku usług medycznych, charakteryzującym się dużą zmiennością przepisów prawnych i procedur regulujących dystrybucję niedoszacowanych środków publicznych na ochronę zdrowia. Powołane Czechowicach-Dziedzicach hospicjum domowe było jedną z pionierskich tego typu instytucji nie tylko lokalnie, ale w skali całego kraju. Osiągnięte po niemal dwóch dekadach działalności efekty rozwoju NZOZ Salus są wynikiem wysokich kompetencji i determinacji zarządu spółki oraz empatii i zaangażowania zatrudnionego i współpracującego personelu. Kapituła konkursu doceniła umiejętność łączenia świadczenia usług na bardzo wysokim poziomie, wrażliwość na potrzeby pacjentów i ich rodzin oraz profesjonalizm w zarządzaniu specyficznym podmiotem gospodarczym.

Janusz Steinhoff

Janusz Steinhoff był Wicepremierem i Ministrem Gospodarki w rządzie Jerzego Buzka i posłem na Sejm RP kilku kadencji. Jest niewątpliwym autorytetem w dziedzinie gospodarki, przemysłu energetycznego i górnictwa, byłym prezesem Wyższego Urzędu Górniczego. Był powołany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego na członka Narodowej Rady Rozwoju, jest odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Orłem Piastów Śląskich.

Aktywność Janusza Steinhoffa koncentrowała się na wzmacnianiu narodowej gospodarki. Podejmował trudne problemy restrukturyzacji przemysłu, charakterystyczne dla Śląska. Przez lata swojej działalności politycznej prowadził na terenie Czechowic-Dziedzic biuro poselskie, utrzymując bliskie kontakty z miastem i lokalnymi przedsiębiorstwami. Janusz Steinhoff wykorzystuje swoje kompetencje i autorytet, pełniąc funkcje Przewodniczącego Rady Krajowej Izby Gospodarczej, Przewodniczącego Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczącego Rady Programowej Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, wpierając idee samorządu gospodarczego.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.