Wiadomości

  • 7 października 2019
  • wyświetleń: 1744

Starosta bielski laureatem Nagrody im.Grzegorza Palki

Andrzej Płonka starosta bielski, prezes Związku Powiatów Polskich w niedzielę 6 października w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie został uhonorowany Nagrodą im. Grzegorza Palki w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym. Uroczystość zorganizowano już po raz XXII, nagrody i wyróżnienia przyznawane są przez Ligę Krajową pod przewodnictwem Tadeusza Wrony.

Starosta laureatem Nagrody im.Grzegorza Palki
Starosta bielski laureatem Nagrody im.Grzegorza Palki · fot. www.zpp.pl


Nagroda im. Grzegorza Palki nadawana jest przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opierająca swoją działalność o hasło: "Rodzina - Wspólnota lokalna - Ojczyzna", promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform.

Fundując Nagrodę im. Grzegorza Palki Liga Krajowa honoruje się jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego prezydenta Łodzi Grzegorza Palkę.

Starosta laureatem Nagrody im.Grzegorza Palki
Starosta bielski laureatem Nagrody im.Grzegorza Palki · fot. www.zpp.pl


W tym roku laureatami zostali: w dziedzinie ogólnopaństwowej:

Mateusz Morawiecki prezes Rady Ministrów za skuteczne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju kraju, szczególnie obszarów zaniedbanych, prorodzinne inicjatywy rządu oraz za pomoc samorządowi m. st. Warszawy wobec zagrożenia klęską ekologiczną, w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym:

Ferdynand Morski wieloletni dyrektor Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - za ważny merytoryczny wkład w rozwój samorządności i koordynowanie pracy największego regionalnego związku samorządu terytorialnego,

Andrzej Płonka prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bielski za ofiarną działalność publiczną i podejmowane inicjatywy na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego i Elżbieta Anna Polak marszałek Województwa Lubuskiego za inicjowanie strategicznych planów i inwestycji regionalnych. W kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym: uhonorowano Jacka Brygmana wiceprzewodniczącego Związku Gmin Wiejskich RP, wójt Gminy Cekcyn, Bernarda Cichosza wydawcę prasy i książek, Bogusława Kmiecia burmistrza Sędziszowa Małopolskiego i Roberta Szweda przewodniczącego Rady Miasta Rejowiec Fabryczny. Ponadto Kapituła przyznała 3 wyróżnienia: Marzenie Czubaj-Gancarz wójtowi Gminy Tomaszów Lubelski, Józefowi Jodłowskiemu staroście rzeszowskiemu i Stanisławowi Rokosz wójtowi Gminy Dębica.

Na uroczystości Janusz Bodziacki przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy, członek Narodowej Rady Rozwoju, przekazał dar Prezydenta dla Ligi Krajowej w postaci flagi narodowej i odczytał dedykację.


Tegoroczną XXII edycję uroczystości uświetnił koncert zespołu Dylan.pl czyli Bob Dylan po polsku.

aka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.