czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2020
  • wyświetleń: 9195

Krajobraz po trąbie powietrznej w Kaniowie. Trwa odbudowa domów

Trąba powietrzna, która przeszła przez Kaniów w niedzielę, 7 czerwca uszkodziła ponad dwadzieścia dachów. Jak radzą sobie mieszkańcy w odbudowie po zniszczeniach? Jaką pomoc otrzymali bądź otrzymają z rąk rządzących i samorządu? Aby to sprawdzić, bielsko.tv odwiedziła miejsce dotknięte przez żywioł oraz spotkała się w wójtem Bestwiny, Arturem Beniowskim.

ReklamaTrąba powietrzna przeszła przez Kaniów około godziny 14.00 w niedzielę, 7 czerwca. Żywioł uszkodził 23 budynki, w tym 2 gospodarcze. 9 domów zostało bardzo zniszczonych. Uszkodzone są także samochody, garaże oraz infrastruktura ogrodowa. Na miejscu działało 130 strażaków PSP i OSP. Stan zniszczonych budynków ocenia Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Rodzina, która najbardziej ucierpiała w wyniku przejścia trąby powietrznej musi nie tylko na nowo wybudować dach na swoim domu, ale również odbudować uszkodzone ściany.

ab, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.