czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2020
  • 26 lipca 2020
  • wyświetleń: 6260

Powstanie Punkt Informacji Turystycznej? Są takie plany

Czy w ramach nowopowstającego Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Kotulińskiego powstanie Punkt Informacji Turystycznej? Są takie plany. Możemy o nich przeczytać na oficjalnej stronie instytucji.

Reklama

Budowa Centrum Edukacji Ekologicznej na ostatniej prostej - 19.05.2020
Powstanie Punkt Informacji Turystycznej? Są takie plany · fot. Paweł Mizera


- Dzięki planowanemu pozyskaniu - jeszcze w tym roku - środków z Euroregionu Beskidy mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zaprosić również do naszego Punktu Informacji Turystycznej miasta, gminy i regionu! Będzie okazja, aby zobaczyć nasze ekspozycje i nacieszyć się wspaniałym widokiem na Dolinę Potoku Czechowickiego i okoliczne zabytki przyrody i kultury z naszej wieży widokowej! - czytamy na stronie cee.czechowice-dziedzice.pl

- Stworzenie punktu miejskiej Informacji Turystycznej w CEE pozwoli z kolei starać się o dofinansowania na infrastrukturę turystyczną i okołoturystyczną oraz promującą gminę i jej atrakcje kulturowe i przyrodnicze m.in. na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych na ul. Kopernika i Zamkowej i zatoki autobusowej na ul. Kopernika przy CEE (w ramach środków na infrastrukturę towarzyszącą przy miejscach obsługi ruchu turystycznego - miejsca postojowe dla autokarów turystycznych i parkingi wraz z dojściami - oraz na infrastrukturę przy turystycznych atrakcjach przyrodniczych i kulturowych - miejsca i punkty obserwacyjne wraz z dojściami - argumentują prowadzący czechowickie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Przy okazji planuje się pielęgnację drugiej alei zabytkowych lip kandelabrowych zlokalizowanej na skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Kopernika wraz z chodnikami, przejściami dla pieszych i przebudową zieleńca), ścieżki rowerowe (w planach jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej z CEE na Podraj i do Górnego Lasu wraz z kładką nad DK1 na wysokości ulic Mazańcowickiej i Kopernika w ramach II etapu uporządkowania Doliny Potoku Czechowickiego i dofinansowania ze środków na infrastrukturę rowerową) oraz Punkt Obsługi Podróżnych przy DK1 w ramach punktu informacji turystycznej - m.in. parking i oznakowanie miejskich atrakcji przy DK1 (tablice E-22b wskazujące atrakcje turystyczne i E-22c wskazujące informację o obiektach turystycznych) mające na celu zachęcenie osób podróżujących DK1 do wizyty w CEE i w Dolinie Potoku Czechowickiego - wizytówkach turystycznych miasta - i na terenie gminy.

mp / czecho.pl
źródło: www.cee.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.