Wiadomości

  • 25 kwietnia 2024
  • 28 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 6323

[FOTO] W Parku na Północy będzie bardziej zielono. Trwa nasada drzew, krzewów, bylin i pnącz

W Parku na Północy trwa nasada roślin. Teren wzbogaci się o nowe drzewa, krzewy, byliny i pnącza. Ponadto na niezagospodarowanej przestrzeni powstanie łąka kwietna oraz biocenotyczny ogród pożytków dla zwierząt.

W Parku na Północy będzie bardziej zielono. Trwa nasada drzew, krzewów, bylin i pnącz · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


O postępach prac poinformowała gmina Czechowice-Dziedzice w mediach społecznościowych. Jak przekazał czechowicki samorząd, "zielona inwestycja w Parku na Północy obejmuje także budowę drewnianej altany parkowej oraz uzupełnienie elementów małej architektury (ławki, kosze)".

Altana zostanie wykonana w konstrukcji drewnianej na planie ośmiokąta, przykrytego dachem wielospadowym. Wokół obiektu zostanie wykonana drewniana balustrada, a wewnątrz po obwodzie zostanie umieszczonych sześć ławek. Kolorystyka altany będzie nawiązywała do istniejących elementów małej architektury, a elementy drewniane zostaną pomalowane w odcień mahoniu. Gont stanowiący przekrycie dachu zaprojektowano w kolorze grafitowym.

Koncepcja przebudowy zieleni w Parku na Północy · fot. OGRODYHEREDA MARIUSZ HEREDA


Inwestycja, o której informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku w artykule "W Parku na Północy będzie więcej zieleni. Samorząd ogłosił przetarg", ma być gotowa do końca czerwca. Jej szacowany koszt to 259 944,86 złotych.

Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach programu Utworzenie w przestrzeni publicznej terenów zieleni pod nazwą "Zielona przestrzeń".

Nasada drzew w Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach - 22.04.2024 · fot. CEE Czechowice-Dziedzice


Nasad drzew dokonano także w czechowickim Centrum Edukacji Ekologicznej. - Wykonana nasada będzie cieszyła oczy mieszkańców przechadzających się ścieżkami edukacyjnymi, a w przyszłości da schronienie licznym gatunkom ptaków i nie tylko - podało na Facebooku CEE.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.