Wiadomości

  • 3 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 14744

PG Silesia: zarząd EPH przyjął plan krótkoterminowy

W nawiązaniu do publikacji portalu czecho.pl z piątku, 31 lipca spółka PG SILESIA przesłała nam oświadczenie na temat decyzji, jakie zostały podjęte na ostatnim zgromadzeniu wspólników grupy EPH, właściciela czechowickiego zakładu.

czechowicedziedzice,czechowice,kopalnia,pgsilesia,fotodnia,instagram
PG Silesia: przyjęto plan krótkoterminowy


Wspólnicy PG SILESIA podjęli decyzję o wdrożeniu planu krótkoterminowego, który zakłada eksploatację czterech ścian wydobywczych. Decyzję przyjęto podczas zgromadzenia wspólników, które odbyło się w piątek, 31 lipca 2020.

- W związku z podjętymi decyzjami, przyjęto w PG SILESIA plan krótkoterminowy, którego głównym założeniem jest eksploatacja czterech ścian wydobywczych. Plan ten zakłada również, że - w sytuacji, gdy nie znajdzie się żadne inne rozwiązanie - prace przygotowawcze w PG SILESIA zostaną wstrzymane w czwartym kwartale b.r., a pracownicy kopalni, w miarę możliwości, zostaną oddelegowani do prac w taki sposób, by zapewnić ciągłość wydobycia z udostępnionych już ścian. Obecnie spółka chce przystąpić do konsultacji ze związkami zawodowymi celem analizy wpływu zatrzymania prac przygotowawczych na stan zatrudnienia oraz wypracowania najlepszych rozwiązań dla załogi - informuje Małgorzata Bajer, rzecznik prasowa czechowickiego zakładu.

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Równolegle trwają intensywne prace związane z poszukiwaniem nowego inwestora dla PG SILESIA. W maju b.r. zarząd PG SILESIA poinformował o możliwości przekazania udziałów mniejszościowym udziałowcom lub Skarbowi Państwa. W trosce o utrzymanie tak ważnych dla całego Podbeskidzia miejsc pracy Zarząd PG SILESIA odbył szereg spotkań z potencjalnymi inwestorami. Do Ministerstwa Aktywów Państwowych trafiła także oferta przekazania kopalni opiewająca na symboliczną kwotę - dodaje Bajer.

- Na razie skupiamy się na realizacji przyjętego planu krótkoterminowego. PG SILESIA to kompletna i nowoczesna kopalnia. Pod kątem efektywności oraz działalności operacyjnej przez wielu ekspertów uznawana za jedną z najlepszych w Polsce. Obecny właściciel przedstawił w maju atrakcyjną ofertę przekazania większości udziałów w spółce. Robimy teraz wszystko, byśmy szczegóły tejże oferty mogli zaprezentować potencjalnym inwestorom zainteresowanym przejęciem PG SILESIA. Analizujemy także inne, dostępne, strategiczne opcje co do przyszłości kopalni. Miejsca pracy, które przez 10 lat zostały tutaj utworzone stanowią nieocenioną wartość dla całego regionu. PG SILESIA posiada złoża na kolejnych 10 lat, a końcem tego roku najprawdopodobniej otrzyma koncesję na złoże Dankowice. Cały czas podtrzymujemy ofertę przekazania większości udziałów zainteresowanym podmiotom. Jeśli jakikolwiek poważny i wiarygodny inwestor byłby zainteresowany przejęciem PG SILESIA, my jesteśmy gotowi się spotkać i przedstawić wszystkie szczegóły - podsumował Jan Marinov, Prezes Zarządu PG SILESIA.

węgiel opał kopalnia
fot. czecho.pl


PG SILESIA jest największą z trzech prywatnych kopalń w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 1 700 osób i tworzy kolejne setki miejsc pracy w firmach wykonujących usługi na terenie kopalni. Generuje również milionowe przychody do Skarbu Państwa w postaci podatków, różnych opłat, a także składek ZUS. Dzięki kompleksowemu programowi restrukturyzacji, w całości sfinansowanemu przez właściciela, PG SILESIA należy do jednych z najefektywniejszych i najnowocześniejszych kopalń w Polsce. W ciągu ostatnich 10 lat właściciel przeznaczył blisko 1,5 mld złotych na inwestycje w odzyskanie mocy wydobywczych kopalni. Dzięki temu kopalnia jest w pełni przygotowana do dalszego prowadzenia działalności operacyjnej.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj