Wiadomości

  • 20 sierpnia 2020
  • 22 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 12828

Zwalniani pracownicy PG Silesia znajdą zatrudnienie w JSW?

Związek Zawodowy Górników w Polsce działający przy PG Silesia wystosował pismo do wicepremiera Jacka Sasina, w którym oczekuje "takich samych działań osłonowych jak dla górników zatrudnionych w spółkach Skarbu Państwa". Związkowcy zwrócili się również o możliwość podjęcia pracy przez zwalnianych pracowników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Kopalnia PG Silesia, staw Kopalniok
Staw Kopalniok i kopalnia Silesia · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Pracownicy PG Silesia są obywatelami Polski i oczekujemy w stosunku do nich takich samych działań osłonowych, jak do górników zatrudnionych w Spółkach Skarbu Państwa - czytamy w piśmie skierowanym do wicepremiera Jacka Sasina z 14 sierpnia 2020 roku.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy 10 sierpnia, pracę w PG Silesia może stracić do 250 pracowników. Zwolnienia mają się odbyć w okresie od września br. do marca 2021 r. i mają objąć do 250 osób.

- W nawiązaniu do prowadzonych wcześniej rozmów i spotkań zwracamy się do Pana o stworzenie możliwości podjęcia pracy w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej pracownikom PG Silesia objętych zamiarem zwolnienia grupowego - możemy przeczytać w liście.

mp / czecho.pl

źródło: www.zzg-pgsilesia.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj