Wiadomości

  • 1 października 2020
  • 4 października 2020
  • wyświetleń: 8718

PKP PLK: Zniszczone drogi w Zabrzegu będą naprawione

Mieszkańcy Zabrzega, a w szczególności ulicy Objazdowej, zwracają uwagę na drogi, które ucierpiały w związku z dużym natężeniem ruchu ciężarówek, spowodowanym remontem węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice. Zwróciliśmy się do spółki PKP PLK z pytaniem, czy zdewastowane ulice będą naprawiane.

Wrzesień na przebudowie czechowickiego węzła kolejowego
PKP PLK: Zniszczone drogi w Zabrzegu będą naprawione


W połowie września, w związku z oddaniem do użytku tymczasowego przejazdu kolejowego przy dworcu PKP w Zabrzegu, zamknięta została przeprawa przebiegająca przez ulicę Objazdową. Mieszkańcy tej ulicy zwracają uwagę, że droga ta mocno ucierpiała w związku z dużym ruchem samochodów i busów, który trwał tutaj ponad pięć miesięcy. Było to spowodowane zamknięciem przejazdów pod wiaduktami w ciągu linii kolejowej nr 93 i skierowaniem całego ruchu na Objazdową. Ponadto po Objazdowej poruszały się ciężarówki z przebudowy czechowickiego węzła kolejowego.

Mieszkańcy Zabrzega podkreślają, że problem dotyczy nie tylko ulicy Objazdowej, ale wszystkich dróg, na których porusza się ciężki sprzęt z remontu. Czy po przebudowie czechowickiego węzła kolejowego ulice zostaną naprawione? - Wykonawca zobowiązany jest do naprawy ewentualnych szkód, które powstały w trakcie prac budowlanych i transportu - powiedziała w rozmowie z portalem czecho.pl Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK. - Wykonawca przed przystąpieniem do robót wykonał inwentaryzację dróg i ustalił zasady ich użytkowania z zarządcą dróg - dodała rzeczniczka.

Mieszkańcy Zabrzega skarżą się również na brud i błoto, które na drogi wwożą ciężarówki z przebudowy węzła kolejowego. O tej sprawie pisaliśmy w czerwcu tutaj.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj