Wiadomości

  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 11247

Najliczniejszy protest. Na ulicach Bielska mogło być 10 tys. osób!

Za nami kolejna manifestacja kobiet w Bielsku-Białej. Był to najliczniejszy dotychczas protest i być może największe od kilkudziesięciu lat zgromadzenie osób w centrum miasta. W manifestacji mogło uczestniczyć nawet 10 tysięcy osób!

Szósty dzień protestów w Bielsku-Białej - 28.10.2020 · fot. sid / bielsko.info


Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się na placu Ratuszowym. Po godzinie 18.00 manifestanci wyruszyli spod ratusza w kierunku placu Bolesława Chrobrego. To właśnie na placu przy zamku odbyły się przemówienia liderek bielskiego protestu.Po godzinie 19.00 tłum przeszedł ulicami 3 Maja, Zamenhofa, Wałową, Mostową, Piłsudskiego, Żywiecką, PCK, Broniewskiego na plac Ratuszowy. Protesty zabezpieczają funkcjonariusze, którzy także dziś usłyszeli podziękowania od tłumów. Mundurowi nie mają łatwego zadania w kwestii organizacji zabezpieczenia. Trasa, którą idą protestujący jest owiana tajemnicą.Podobnie jak w poprzednich dniach na ulicach miasta występowały utrudnienia w ruchu, a kierowcy w zdecydowanej większości pozdrawiali tłum protestujących klaksonami i okrzykami. Kolejne protesty są zapowiedziane na czwartek i piątek. Co później? - Tego na tę chwilę nie wiadomo.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska wydała zarządzenie dotyczące ogłoszenia orzeczenia w sprawie aborcji. Wyrok powinien zostać niezwłocznie opublikowany w Dzienniku Ustaw. Jak przewiduje Rządowe Centrum Legislacji, stanie się to najpóźniej 2 listopada.

ab, sid / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj