czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2021
  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 8631

Awans LO Skłodowskiej w najnowszym rankingu "Perspektyw"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W minioną środę, 27 stycznia magazyn "Perspektywy" opublikował kolejną edycję rankingu liceów i techników. Szkoły średnie z Czechowic-Dziedzic znów znalazły się na dalekich miejscach w swoich kategoriach. Warto jednak dodać, że awans zanotowało LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, a w rankingu techników po przerwie znalazło się jedno z czechowickich techników.

Reklama

lo, liceum
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach · fot. LO im. M. Skłodowskiej-Curie


Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie znalazło się na 90 miejscu w województwie śląskim oraz 824. w Polsce. Szkoła osiągnęła wskaźnik rankingowy 36.04. LO awansowało w porównaniu z rankingiem za 2019 rok o 55 pozycji.

Technikum nr 1 działające w ramach Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych znalazło się na 104 miejscu w województwie ze wskaźnikiem rankingowym na poziomie 40.97. W rankingu za 2019 rok szkoła ta nie została uwzględniona w rankingu.

Ranking Perspektywy jest najważniejszym plebiscytem badającym poziom polskiego szkolnictwa. Ma on za zadanie pomóc młodym ludziom przy podejmowaniu jednej z najważniejszych życiowych decyzji, jaką jest wybór szkoły ponadpodstawowej.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj