czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2021
  • 8 lutego 2021
  • wyświetleń: 4858

[WIDEO] Styczeń na przebudowie czechowickiego węzła kolejowego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Styczeń to kolejny miesiąc prac na przebudowie węzła Czechowice-Dziedzice na odcinku pomiędzy Goczałkowicami, Zabrzegiem, a Czechowicami-Dziedzicami. Zobaczcie wideo z postępu prac.

ReklamaW Zabrzegu wykonane są nowe konstrukcje peronów. Budowane jest przejście podziemne. Na jednym z peronów rozpoczyna się montaż małej architektury, czyli wiaty, ławek, tablic informacyjnych. Podróżni skorzystają z przystanku w połowie roku. Rozpoczęcie prac przy przebudowie przystanku Goczałkowice Zdrój zaplanowano na koniec marca.

Zbudowany został już m.in. 150-metrowy most nad Wisłą między Goczałkowicami Zdrój a Czechowicami. Gotowy jest wiadukt nad DK 1 na linii Czechowice - Zabrzeg. Na obiektach ułożone będą tory i zamontowana sieć trakcyjna oraz wykonane niezbędne do przejazdu pociągów prace. Wykonawca układa tory i rozjazdy na linii Czechowice - Zabrzeg (linia 93). Przygotowana będzie nowa sieć trakcyjna w miejsce zdemontowanej sieci.

mp / czecho.pl

źródło: PKP PLK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj