czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2021
  • wyświetleń: 2906

"Światowy Dzień Kota". Podzielcie się zdjęciami swoich futrzaków!

Dziś na całym świecie obchodzony jest "Światowy Dzień Kota". To "święto" ma podkreślić znaczenie tyc czworonożnych stworzeń w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. A jak wyglądają wasze koty? Podzielcie się zdjęciami Waszych futrzaków w otwartej galerii, która dostępna jest poniżej.

Światowy Dzień Kota. Zdjęcia Waszych futrzaków · fot. Mateusz, :), Bartosz, Alicja, Tomek, Paweł, Halina, G, Bartex, Marza_24, Iza, Marcin, Tori_Otaku, BASIA, Basia, Kuba, Anna Wątor, Michał Moś, Grzegorz, Anna, Marzena


W Polsce "Światowy Dzień Kota", czyli "World Cat Day, po raz pierwszy obchodzono 19 lutego 2006 roku z inicjatywy Miesięczników "Kot" i Cat Club Łódź. Wojciech Albert Kurkowski, pomysłodawca obchodów tego święta, propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom pod hasłem "Rasowce - dachowcom", podczas której kluby felinologiczne zrzeszone w Felis Polonia zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom. W akcji biorą również udział schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz organizacje pro zwierzęce.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.