Wiadomości

  • 14 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1232

To odpowiednik numeru 112 dla zwierząt. W województwie śląskim uruchomiono ważną aplikację

W piątek 12 kwietnia na terenie całego województwa śląskiego wystartowała aplikacja Animal Helper. To swoisty odpowiednik numeru alarmowego 112, tylko skierowany dla zwierząt. Dzięki niej będzie można w prosty sposób zgłosić każdy przypadek, gdy czworonogom dzieje się krzywda.

Animal Helper już w piątek (12 kwietnia) zacznie działać na terenie województwa śląskiego.
To odpowiednik numeru 112 dla zwierząt. W województwie śląskim uruchomiono ważną aplikację · fot. materiał prasowy


Pomysłodawcami powstania takiej aplikacji są Adam Van Bendler - stand-uper i założyciel fundacji Psia Krew oraz Paweł Gebert, biegły sądowy z zakresu ochrony zwierząt.

Animal Helper działa jak 112 dla zwierząt. Specjalnie utworzona w tym celu centrala przyjmuje zgłoszenia 24/7, a pracownicy błyskawicznie przekierowują je do odpowiednich dla danego rodzaju i miejsca zdarzenia służb lub organizacji pozarządowych.

- Są to w większości przypadki znęcania się nad zwierzętami, niehumanitarne warunki, ale też zwierzęta ranne, zagubione, powypadkowe. Każdy przypadek jest inny, niektóre są naprawdę drastyczne i liczy się każda minuta - opowiada Adam Van Bendler.

W ciągu ostatniego półrocza od uruchomienia aplikacji, tylko z terenów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, przez aplikację przesłano blisko 3 tysiące zgłoszeń.

- Ostatnie miesiące pokazały, że gdyby nie aplikacja, służby czy też organizacje nie dotarłyby do wielu cierpiących zwierząt, bo po prostu nie miałyby skąd się o nich dowiedzieć. Czujemy ogromną odpowiedzialność i wiemy, że w pozostałych województwach również są zwierzęta, które czekają na naszą pomoc - dodaje Van Bendler.

Teraz aplikacja będzie działać w trzech kolejnych województwach - śląskim, łódzkim i wielkopolskim.

- Byliśmy ostrożni, chcieliśmy najpierw wszystko dokładnie przetestować, oszacować i dopracować. W tym czasie udało nam się do tego stopnia zoptymalizować i ulepszyć system obsługi zgłoszeń, byśmy byli w stanie przetwarzać więcej zgłoszeń dziennie - tłumaczy Paweł Waszkiewicz, współtwórca projektu, który koordynuje prace centrali Animal Helper.

Docelowo Animal Helper ma działać w całym kraju, ale do tego potrzebne są pieniądze.

- Stale poszukujemy sponsorów i partnerów do współpracy. Uruchomiliśmy też specjalną zbiórkę, która ma pomóc nam utrzymać projekt na powierzchni - kończy Adam Van Bendler. Zrzutka jest prowadzona pod tym linkiem.

Aplikacja Animal Helper jest dostępna w wersji web na stronie www.zglos.animalhelper.pl, a także w wersji mobilnej w sklepach AppStore i Google Play.

KR / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.