Wiadomości

  • 15 marca 2021
  • wyświetleń: 4512

W Goczałkowicach stanęła stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Spółka Tauron Magenta - operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych - utworzyła pierwszy w powiecie pszczyńskim punkt ładowania przy Restauracji Kuban w Goczałkowicach-Zdroju. Prąd pochodzi z paneli fotowoltaicznych.

Kuban, stacja ładowania samochodów elektrycznych
Stacja ładowania samochodów elektrycznych przy ul. Spokojnej w Goczałkowicach · fot. pless.pl


Stacja znajduje się za hotelem, naprzeciw wybiegu stadniny koni (ul. Czajkowskiego). Lokalizacja wydaje się być bardzo trafiona, ponieważ lokal jest umiejscowiony w pobliżu trasy DK-1 łączącej Katow­ice i Bielsko-​Białą. To baza noclegowa m.in. dla gości biznesowych.

Jak mówi właściciel hotelu i restauracji Kuban, spółka Tauron Magenta sama zaproponowała, by stacja pojawiła się właśnie tutaj. Przedsiębiorca zgodził się, ponieważ starał się o dotację na panele fotowoltaiczne. Za posiadanie stacji ładowania pojazdów były dodatkowe punkty. Jak wskazuje, spodziewa się, że będzie coraz więcej użytkowników samochodów elektrycznych, a ponieważ ładowanie samochodów trwa zwykle 40-50 minut, kierowcy będą mogli ten czas spędzić w restauracji, zamiast oczekiwać w pojeździe. Właściciel myśli także o utworzeniu w przyszłości dodatkowej stacji tylko dla swoich klientów, którzy będą mogli "tankować" prąd gratis.

Kuban, stacja ładowania samochodów elektrycznych
Stacja ładowania samochodów elektrycznych przy ul. Spokojnej w Goczałkowicach · fot. pless.pl


Za energię do naszego pojazdu zapłacimy zbliżeniowo kartą - terminal wbudowany jest w dystrybutor energii. Do skorzystania ze stacji potrzebna nam będzie specjalna aplikacja eMap. Można ją pobrać w Google Play raz w App Store. To w niej możemy znaleźć mapę stacji Taurona. Aplikacja wskaże nam, który punkt w pobliżu akurat jest wolny.

Najbliższe stacje ładowania pojazdów na prąd znajdziemy w Żorach, Czechowicach-Dziedzicach, Tychach i Bielsku-Białej. Ich lokalizacje sprawdzimy na stronie elektrowoz.pl.

Więcej informacji o systemie stacji Tauron Magenta na stronie:
https://www.tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/elektromobilnosc

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Karczma Kuban" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Karczma Kuban

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Karczma Kuban" podaj