Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 2282

Szpital Pediatryczny: Ruszył remont zabytkowego pawilonu nr 1

Rozpoczęły się prace remontowe związane z rewitalizacją pawilonu nr 1 Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W ich efekcie zewnętrzna elewacja tego zabytkowego budynku odzyska dawny blask.

Ruszył remont pawilonu nr 1 bielskiego Szpitala Pediatrycznego
Szpital Pediatryczny: Ruszył remont zabytkowego pawilonu nr 1 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Pamiętający koniec XIX wieku szpitalny pawilon nr 1 wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków miasta Bielska-Białej. W ramach prac rewitalizacyjnych nie tylko odnowiona zostanie jego zewnętrzna elewacja, ale gruntowny remont przejdzie także dach budynku - między innymi na kalenicę wróci historyczna krata, a dawne piękno odzyska ozdobna attyka z balustradą, herbem miasta i parą gryfów. Wykonana zostanie również izolacja pionowa i drenaż opaskowy pawilonu nr 1, a dodatkowo na terenie szpitala powstanie park sensoryczny.

Szpital Pediatryczny: Ruszył remont zabytkowego pawilonu nr 1
Szpital Pediatryczny: Ruszył remont zabytkowego pawilonu nr 1 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Rozpoczęta inwestycja to konsekwencja realizacji przez Szpital Pediatryczny projektu "Bezpieczne i zdrowe dzieci - bezcenna wartość". Projekt ten jest wpisany do Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich Miasta Bielsko-Biała, a dziecięca placówka medyczna wdraża go od 2015 roku. Koszt wykonywanego obecnie zadania to 1 122 666 zł, z czego 629 180 zł stanowi unijne wsparcie finansowe. Zakończenie prac planowane jest do 31 lipca.

Jeden z budynków Szpitala Pediatrycznego odzyska dawny blask - 27.08.2020
Jeden z budynków Szpitala Pediatrycznego odzyska dawny blask - 27.08.2020 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Obecna rewitalizacja pawilonu nr 1 w praktyce kończy cykl dużych prac remontowych i modernizacyjnych, jakie w ostatnich latach zostały w szpitalu zrealizowane. Dodatkowo cieszy fakt, że rewitalizację przejdzie również nasz park - wśród pięknych, starych drzew pojawią się spacerowe alejki, ławki oraz elementy zabawowe, które jednocześnie będą służyć celom edukacyjnym, terapeutycznym i socjalizacyjnym. Remont pawilonu nr 1 sprawi, że teraz już wszystkie szpitalne budynki będą się dobrze prezentować, a powstanie parku sensorycznego poszerzy nasze możliwości terapeutyczne - mówi Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.