czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2021
  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 9440

Poseł Koperski chce powstrzymać usunięcie Pomnika Braterstwa Broni

- Co za mania z tym burzeniem pomników ma prawa strona sceny politycznej? Może zamiast niszczyć stawiajcie swoje? - skomentował plany likwidacji Pomnika Braterstwa Broni poseł Przemysław Koperski, który zaapelował o podjęcie kroków wstrzymujących wykonanie decyzji administracyjnej dotyczącej usunięcia monumentu z przestrzeni publicznej miasta.

Reklama

Przemysław Koperski, Pomnik Braterstwa Broni
Poseł Lewicy interweniuje w sprawie usunięcia Pomnika Braterstwa Broni - 27.03.2021 · fot. Przemysław Koperski - poseł na Sejm RP. KP Lewicy


Interwencję poselską w sprawie wstrzymania planowanej likwidacji stojącego w centrum miasta Pomnika Braterstwa Broni poseł podjął u Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka. Jak wskazuje, na wniosek mieszkańców Czechowic-Dziedzic.

W piśmie zaapelował o niezwłoczne podjęcie kroków wstrzymujących wykonanie decyzji administracyjnej dotyczącej usunięcia pomnika.

Przemysław Koperski, Pomnik Braterstwa Broni
Poseł Lewicy interweniuje w sprawie usunięcia Pomnika Braterstwa Broni - 27.03.2021 · fot. Przemysław Koperski - poseł na Sejm RP. KP Lewicy


- Wśród wielu nieuwzględnionych przy wydawaniu decyzji przez Pana Wojewodę, a podnoszonych w debacie publicznej argumentów pojawiły się w ostatnich dniach dwa nowe. To przygotowany przez oddolną inicjatywę mieszkańców wniosek do Rady Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice o zmianę nazwy (na podstawie Art 18 ust. 2 pkt 13 ustawy o samorządzie gminnym) dotychczasowego Pomnika Braterstwa Broni znajdującego się w Czechowicach-Dziedzicach przy rondzie Solidarności, na "Pomnik Poległym na Frontach II Wojny Światowej" oraz wniosek o wpisanie monumentu do rejestru zabytków. Mieszkańcy są głęboko przekonani, że wojewoda wstrzyma nakaz usunięcia pomnika do czasu rozpatrzenia wniosku przez konserwatora zabytków i samorząd miejski w Czechowicach-Dziedzicach - napisał poseł Przemysław Koperski w mediach społecznościowych.

Kopię interwencji z wnioskiem o zajęcie stanowiska w trybie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, skierował do ministra kultury, a także do ministra spraw zagranicznych oraz do czechowickich radnych i burmistrza.

Loading...


Link do petycji "Obrona przed likwidacją Pomnika Braterstwa Broni w Czechowicach-Dziedzicach poprzez zmianę jego nazwy na Pomnik Poległym na Frontach II Wojny Światowej - kliknij tutaj
.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.