czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2021
  • wyświetleń: 3893

Są pieniądze na rozwój ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy

Na ostatniej sesji czechowickiej Rady Miejskiej, która odbyła się we wtorek, 25 maja, radni podjęli uchwałę w sprawie przeznaczenia kwoty 95 000 złotych na rozwój infrastruktury rowerowej wraz z opracowaniem stosownego i niezbędnego dokumentu.

Reklama

Gmina będzie przyjazna rowerzystom na ostatniej sesji T
Są pieniądze na rozwój ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy · fot. Jerzy Bożek


Na potrzebę utworzenia takiego dokumentu, na podstawie którego można myśleć o zmianach "prorowerowych" w gminie Czechowice-Dziedzice, wielokrotnie wskazywał radny Jerzy Bożek. - Burmistrz również widział taką potrzebę, lecz przy notorycznym braku środków, a nawet ich zmniejszaniu, nie udawało się. Jednak zaangażowanie się w temat burmistrza przyniosło oczekiwany efekt. Wyznaczył dwóch swoich pracowników - Tomasza Kudzię, naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju oraz Jana Musura, kierownika Biura Publicznego Transportu Zbiorowego - do tego zadania i udało się - powiedział portalowi czecho.pl radny Jerzy Bożek.

Są pieniądze na rozwój ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy
Są pieniądze na rozwój ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy · fot. Jerzy Bożek


Z kwoty 95 000 złotych, która będzie przeznaczona na ten cel, tylko 9 500 złotych to środki własne gminy - pozostałe (85 500 złotych) to środki zewnętrzne. - To dobra wiadomość dla wszystkich cyklistów, których wg średniej krajowej mamy w gminie ponad 10 000 (25 rowerów na 100 mieszkańców w kraju). To dobra wiadomość także dla wszystkich pozostałych mieszkańców, ponieważ gmina przyjazna rowerzystom to większa ilość rowerzystów, a to z kolei doskonale wpisuje się w program czystego powietrza, którym my wszyscy oddychamy - podsumował członek czechowickiej Rady Miejskiej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.